Jacek Głomb, Przemysław Bluszcz i Robert Urbański już w najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) poprowadzą we Wrocławiu warsztaty dla twórców teatru niezależnego w ramach Samozwańczej Akademii Teatralnej. Zajęcia są skierowane do aktorów, reżyserów, scenografów, dramaturgów, krytyków, studentów kierunków artystycznych i humanistycznych.

Podczas dwudniowej sesji, 22 i 23 czerwca, artyści związani z legnickim Teatrem Modrzejewskiej podzielą się swoją wiedzą na temat tego, jak tworzyć teatr zaangażowany społecznie oraz wspólnie z uczestnikami skonstruują scenariusz teatralny na podstawie wrocławskich opowieści. Będą to pierwsze z cyklu zajęcia Samozwańczej Akademii Teatralnej organizowane przez Fundację Teatr Nie-Taki z Wrocławia w ramach Laboratorium Teatru Niezależnego Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

22 czerwca (sobota)
prowadzący: Jacek Głomb i Robert Urbański
10.00 – 13.00 – część I
13.00 – 15.00 – przerwa
15.00 – 18.00 – część II

23 czerwca (niedziela)
prowadzący: Jacek Głomb i Przemysław Bluszcz
9.00 – 12.00 – część I
12.00 – 14.00 – przerwa
14.00 – 16.00 – część II

Prowadzący:

  • Jacek GŁOMB
    reżyser teatralny i filmowy, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, twórca legendarnych legnickich spektakli opowiadających lokalne historie i granych  w opuszczonych przestrzeniach, m.in. słynnej „Ballady o Zakaczawiu”
  • Robert URBAŃSKI
    dramaturg, tłumacz, literaturoznawca i kierownik literacki Teatru Modrzejewskiej w Legnicy
  • Przemysław BLUSZCZ
    aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, przed laty związany z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, obecnie występuje na deskach warszawskiego Teatru Ateneum

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoncert Shishani
Następny artykułZ Kaczmarskim w Łykendzie
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.