Ważne zwycięstwo nad Legionovią

Impel Wrocław pokonuje Legionovię Legionowo w ramach rozpoczynającej się 25. kolejki Orlen Ligi. Zdobycie kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli pozwala na utrzymanie pozycji wicelidera tuż przed meczami z drużynami z pierwszej czwórki.

Środowe spotkanie w Legionowie nie rozpoczęło się po myśli Impelek. Gospodynie postawiły trudne warunki – szczególnie w polu serwisowym. W efekcie wygrały pierwszego seta. W pozostałych partiach dominacja wrocławianek była widoczna aż nadto – siatkarki z Dolnego Śląska pozwoliły na zdobycie tylko 9, 12 i 17 punktów w kolejnych odsłonach meczu.

Zwycięstwo Impelek na pewno cieszy i napawa optymizmem w kontekście wtorkowego spotkania z mistrzem Polski – Chemikiem Police. Podopieczne Marka Solarewicza konsekwentnie zagrały zagrywką, a gdy utrudniły rywalkom przyjęcie – zdecydowanie łatwiej było im zapunktować blokiem. Tym elementem Impelki zdobyły aż 16 punktów, z czego ponownie najwięcej (7) – Agnieszka Kąkolewska.

MVP spotkania trafiło w ręce Katarzyny Koniecznej. Wrocławska atakująca punktowała dziewiętnastokrotnie, z czego 13 atakiem, 5 zagrywką i jeden raz blokiem. Była jednocześnie najlepiej punktującą zawodniczką spotkania.

Teraz przed Impelkami przygotowania do meczu z Chemikiem Police. Wtorkowe rywalki wróciły właśnie na drogę zwycięstw – po weekendowej przegranej z Grot Budowlanymi Łódź, w środę, bez straty seta, pokonały Polski Cukier Muszyniankę Muszynę. Obie drużyny mogą więc skupić się tylko na najbliższym meczu, by zaprezentować wrocławskim kibicom wysoki poziom sportowy spotkania.

Hit Orlen Ligi – bo tak zapowiadane jest starcie Impela z Chemikiem – odbędzie się we wtorek, 21 marca o 18:00 w Hali Orbita. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.