Brytyjski Uniwersytet Coventry planuje uruchomienie filii we Wrocławiu. Tym samym stanie się pierwszą zagraniczną uczelnią, której niezależna placówka mieścić się będzie w Polsce. Jednostka ma zacząć działać we wrześniu 2019 r.

Uniwersytet Coventry to uczelnia założona w brytyjskim mieście Coventry w 1843 roku. Kilka tygodni temu magazyn Times Higher Education umieścił ją w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami. Władze tej renomowanej uczelni, w porozumieniu z władzami miasta Wrocław, zadecydowały, że swoją najnowszą filię otworzą w stolicy Dolnego Śląska.

Oferować będzie ona kursy w zakresie przedmiotów zawodowych i technicznych na studiach stacjonarnych i zaocznych. W polskiej filii tego uniwersytetu będzie można studiować biznes, cyberbezpieczeństwo, IT, inżynierię, hotelarstwo, turystykę. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim. Ich absolwenci otrzymają dyplom Coventry University.

Na początek władze uczelni chcą przyjąć około 300 osób. Planowane jest jednak rozszerzenie zarówno oferty kierunków studiów, jak i liczby studentów.

Studenci Uniwersytety Coventry będą mieć możliwość elastycznego dostosowywania programu do swoich potrzeb, a więc również łączenia nauki z pracą zawodową. Uczelnia planuje również nawiązać kontakty z lokalnymi firmami, co ma ułatwić absolwentom wejście na rynek pracy po zakończeniu nauki. W planach jest również możliwość wymiany studenckiej z innymi brytyjskimi jednostkami, które należą do Grupy Coventry University,  zlokalizowanymi w Coventry, Scarborough i Londynie.

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: facebook Coventry University