Wyciągajcie kalendarze i zapisujcie! 24 i 25 lutego zapraszamy was na inaugurację działalności Teatru Kombinat do ToTu!

Co będzie się działo podczas weekendu otwarcia?

⦿ 24 lutego, piątek, godz. 19:00 – prezentacja spektaklu teatru Kombinat pt.: „OJCZE NASZ” w reż. Katarzyny Baranieckiej

⦿ 25 lutego, sobota – dzień warsztatowy:
11.00 – 13.00 – warsztaty MONOTYPII, czyli jak zrobić torbę z logo Teatru Kombinat
13.00 – 15.00 – warsztaty TEATRALNE
15.00 – 17.00 – warsztaty KULINARNE, czyli jak przyrządzić zdrowy i smaczny posiłek

Dzień zakończy się wspólną konsumpcją przygotowanego posiłku, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na to czy brali udział w warsztatach czy nie! 🙂

Wstęp na sobotnie warsztaty i wydarzenia jest bezpłatny. Należy tylko polubić fejsbukowy profil, kliknąć ‚biorę udział’ w wydarzeniu i wypełnić ankietę dostępną pod następującym linkiem.

Maksymalna liczba uczestników na warsztacie: 20 osób.
W razie pytań – piszcie: kontakt.teatrkombinat@gmail.com

Wstęp na piątkowy spektakl jest biletowany. Bilety w cenie 20zł/15 zł (zniżka dla uczniów, studentów i emerytów) dostępne przed spektaklem oraz na ekobilet.O SPEKTAKLU:

Spektakl „Ojcze nasz” opowiada o trudnej relacji syna z ojcem. W  tekście Artura Pałygi pobrzmiewają echa Kafkowskiego „Listu do ojca”. Treść sztuki wypełniają pojedyncze sceny bądź obrazy z przeszłości, w których pojawiają się poszczególne postaci zapamiętane oczami małego Frania – głównego bohatera, a zarazem narratora całej opowieści.

Śmierć ojca, od której rozpoczyna się spektakl, nadaje rytm warstwie narracyjnej sztuki. Jesteśmy świadkami misterium odprawianego przez Frania, który jest tu też niejako mistrzem ceremonii. Niczym guślarz wywołuje duchy, demony swojego dzieciństwa, aby rozprawić się z nimi raz na zawsze. Przedstawiona sytuacja rodzinna jest także symbolicznym obrazem życia jednostki w systemie totalitarnym, w którym jeden człowiek stawia się w pozycji wszechmocnego władcy i rości sobie prawo do decydowania o życiu i śmierci podległych mu jednostek, które poprzez swoją bierność niejako sankcjonują rządy owego „boga”.

Obsada i realizatorzy:
reżyseria i scenografia – Katarzyna Baraniecka
dźwięk – Marek Otwinowski
kostiumy – Maryna Wyszomirska
ruch sceniczny – Ewelina Ciszewska
projekcje video – Jakub Lech
reżyseria światła – Robert Baliński
Występują: Katarzyna Baraniecka, Klaudia Kąca-Jasic, Rafał Kronenberger, Jurek Mularczyk, Michał Wolny, Robert Wrzosek