KSU, Armia, Farben Lehre, Dritte Wahl, Zielone Żabki, amerykański zespół stoner rockowy Fu Manchu, a na deser Zespół Reprezentacyjny. Jest w czym wybierać.

Rozpocznie się w piątek w Eterze, gdzie zagrają legendy, a może już nawet dinozaury polskiej sceny punkowej. Zapowiada się świetne zabawa z nieco już starszymi panami. Niech was jednak nie zwiedzie ich wiek. Nadal nieźle wymiatają, choć pamiętam, że pierwszą kasetę (to były takie czasy, gdy muzykę miało się na kasetach) KSU miałem z koncertu z 1981 roku. Nagranie było zarejestrowane na magnetofonie marki Kasprzak, ale było to trzecie czy czwarte przegranie, więc jeszcze coś było słychać.

Pozostałych zespołów też specjalnie nie trzeba przedstawiać, bo na scenie są od lat. Pewnie miło będzie usłyszeć na żywo pochodzący z Jawora skład Zielone Żabki.

 

18.03.11 godz.17.00 klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

Punks Not Dead 1981-2011
KSU
ARMIA
FARBEN LEHRE
DRITTE WAHL
ZIELONE ŻABKI

bilety: 30 zł – pierwsze 300 szt., 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w d

 

Fu Manchu wystąpią we Wrocławiu w ramach europejskiej trasy zespołu w 15 lat po wydaniu legendarnego albumu „In Search Of…”. Sobotni koncert w Firleju szczególnie przypadnie do gustu sympatykom stoner rocka.

 

19.03.11 godz.20.00 Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”, ul.Grabiszyńska 56

wRockFest.pl prezentuje:
FU MANCHU
bilety: 55 zł – przedsprzedaż, 65 zł – w dniu koncertu

 

Dla nas największą atrakcją weekendu będzie niedzielny występ w Firleju grupy „Zespół Reprezentacyjny”, w której składzie występują m.in. znani i popularni dziennikarze Jarosław Gugała (obecnie prowadzi na Polsacie „Wydarzenia”) i Filip Łobodziński (obecnie Newsweek Polska). Obaj przez lata prowadzili też główne wydanie „Wiadomości” na TVP1.

Naszym zdaniem nie ma co o nich za dużo pisać, trzeba ich słuchać i śmiać się z ich poczucia humoru. Utwory „Król”, „Goryl” czy „Pornograf” przecież na stałe weszły już nawet do naszych powiedzonek – „strzeż się goryla” czy „nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi ch…”

Krótka historia zespołu ze strony Firleja: ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY został założony w 1983 roku w Warszawie przez iberystów Jarosława Gugałę (fortepian, śpiew) i Filipa Łobodzińskiego (gitara, śpiew) oraz studenta politechniki Adama Jamiołkowskiego (gitara, śpiew). W pierwszych miesiącach występował z nimi również pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej dr Michał Urbański (instr. perkusyjne). W 1984 Jamiołkowskiego zastąpił Wojciech Wiśniewski (gitara, śpiew), który odszedł w 1985 roku. W tym samym roku członkiem zespołu został Marek Wojtczak (gitara basowa, kontrabas).Od początku kierownikiem grupy jest Marek Karlsbad,  a stałym współpracownikiem – znany tłumacz Carlos Marrodán.

 

20.03.11 godz.19.00 Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”, ul.Grabiszyńska 56
ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY
bilety: 50 zł – miejsca siedzące, 30 zł – miejsca stojące

Zespół Reprezentacyjny

DANIEL E. GROSZEWSKI