Wielkie „Słuchowisko” z Małgorzatą Foremniak, Robertem Więckiewiczem i Arkadiuszem Jakubikiem, „Dni otwarte dla sztuki”, czyli największe wrocławskie wystawy dostępne na wyciągnięcie ręki, plenerowe spektakle w centrum miasta, „ESK od kuchni” w czternastu kawiarniach i restauracjach, dwa festiwale muzyczne i „Niebo”, artystyczna Ceremonia Zamknięcia w Hali Stulecia – rozpoczynający się już w czwartek Weekend Zamknięcia Programu ESK Wrocław 2016 to prawie 100 kulturalnych wydarzeń w całym mieście. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny!


Dni otwarte dla sztuki
to nie lada gratka nie tylko dla miłośników sztuk wizualnych! Od 16 do 18 grudnia wystawy „Photography Never Dies” na dworcu Wrocław Główny, ekspozycja stała „Wrocław 1945-2016” w Centrum Historii Zajezdnia oraz „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, Architektura, Modernizm” w Muzeum Architektury będą dostępne bezpłatnie. Z kolei opłata za wstęp na wystawę „Summer Rental” w Pawilonie Czterech Kopuł czy „Wrocławską Europę” w Muzeum Narodowym będzie symboliczna (1-3 zł). Ponadto 17 grudnia będzie można zajrzeć za kulisy Opery Wrocławskiej, zobaczyć wystawę „Cienie – Shadows” z pracami Mathilde Lavenne stworzoną w ramach programu Rezydencji Artystycznych A-i-R WRO (Pasaż Pokoyhoff, wernisaż 16 grudnia o g. 19.00) oraz wyjątkowy performans „Bubble, bubble” (17 grudnia g. 20:00) zainspirowany językiem delfinów.

Wciąż dostępne są także bezpłatne wejściówki na niezwykłe Słuchowisko w Hali Stulecia. Wielcy polscy aktorzy, Małgorzata Foremniak, Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz, czytać będą utwory Sławomira Mrożka – po raz pierwszy z aktywnym udziałem publiczności, dla której przewidziana jest rola chóru komentującego tekst oraz rola twórców efektów dźwiękowych.

Wejściówki do odebrania są w Infopunkcie ESK w Barbarze (Świdnicka 8c) oraz w kasie Impartu (Mazowiecka 17).

  • Zdjęcie | Dunvael_Photography
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł6. edycja Wrocławskiego Kolędowania
Następny artykułAkcja „Ślęza rozrusza Wrocław”
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.