W oczekiwaniu na Dzień Życzliwości zapraszamy do DKF-u na Życzliwy Weekend, podczas którego pokazane zostaną dwa filmy o tym, dlaczego warto życzliwie patrzeć na świat i innych ludzi. Wstęp wolny! Po projekcji wśród obecnych rozlosowane zostaną drobne upominki – m.in. płyty DVD i gadżety miejskie.


19 listopada, godz. 18:00
Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi
Produkcja: Francja
Reżyseria: Robert B. Weide
Obsada: Simon Pegg, Kirsten Dunst, Danny Huston, Gillian Anderson, Megan Fox, Max Minghella
Czas trwania: 110 min.
Londyńczyk Sidney Young (Simon Pegg) to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Życie Sidneya ulega diametralnej zmianie po bankiecie z okazji rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.

 

 

20 listopada, godz. 18:00
Jeszcze dalej niż północ
Produkcja: Francja
Reżyseria: Dany Boon
Obsada: Kad Merad, Dany Boon, Zoé Félix, Lorenzo Ausilia-Foret, Anne Marivin
Czas trwania: 106 min.
Philippe Abrams, szef urzędu pocztowego w Prowansji, dostaje nakaz przeniesienia się do Bergues, małego miasteczka położonego na zimnej i deszczowej północy Francji. Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy.

 

 
 
Międzyszkolny DKF
MDK, ul. Kołłataja 20, sala 58
Wrocław

 
 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZobacz pierwszy klip wrocławskiej grupy Wavebreakers!
Następny artykułSpotkania dla niepełnosprawnych
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.