Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, kierowcy, poruszający się po mieście, muszą liczyć się z utrudnieniami. W sobotę Wielka Parada Kawalerii zablokuje Partynice i centrum. Dzień później, ulicami miasta przejedzie nawet 4000 rowerzystów.

Wielka Parada Kawalerii wyruszy w sobotę z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach o godzinie 12:00. W kolumnie przemaszeruje około stu koni. Parada rozpocznie się na ulicy Zwycięskiej i przejdzie ulicą Karkonoską, Powstańców Śląskich, Świdnicką, Widok, Szewską, przez Plac Solny, i zakończy się na Placu Wolności. Tam, o godzinie 14:00 rozpocznie się uroczysta defilada wojsk. W godzinach 12:00-13:40 i 14:50-16:30 na trasie przemarszu mogę wystąpić utrudnienia w ruchu.

Uilce zostaną zablokowane również w niedzielę, tym razem w związku z Wrocławskim Świętem Rowerzysty. Trasa peletonu ma przebiegać ulicami: Świętej Katarzyny, Błogosławionego Czesława, Oławską, Kazimierza Wielkiego, Białoskórniczą, Świętego Mikołaja, przez plac Jana Pawła II, ulicą Legnicką, Ruską, Generała Romualda Traugutta, przez plac Powstańców Warszawy, plac Społeczny, plac Grunwaldzki, ulicę Wyszyńskiego do Parku Stanisława Tołpy. Między godziną 12:15, a 13:15 może przejechać tą trasą nawet około 4000 rowerzystów.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: Wikipedia