Kobiety odważnie kroczące przez życie, stające przed kolejnymi wyzwaniami, aktywne, przedsiębiorcze. Inspirujące, pełne pasji, pomysłów. Od lat prowadzą własne biznesy, motywują, wspomagają, wspierają, realizują pasje i zarażają optymizmem innych. Wenusjanki po raz kolejny spotykają się w stolicy Dolnego Śląska.

Na drugim spotkaniu Wenusjanki gościły Gabrielę Antczak, mająca ponad 14-letnie doświadczenie w budowaniu i realizacji strategii marketingowych w branży FMCG. Wśród prelegentek pojawiła się także Katarzyna Obara – Kowalska – przez kilkanaście lat będąca dziennikarką telewizyjną oraz Maja Popović, której malarskie prace można znaleźć w kilku kolekcjach m.in.: w Grecji, Singapurze czy USA.

Na trzecim już spotkaniu w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town inspirować i motywować w wyjątkowej atmosferze będą: Tatiana Jachyra – pochodząca z Wrocławia fotografka i fotoreporterka, jeżdżąca po świecie z Martyną Wojciechowską i Dominiką Kulczyk, realizująca sesje fotograficzne polskich gwiazd i autorka „Wieczerzy” – niezwykle śmiałego obyczajowo, psychologicznego thrillera i tomiku poezji pełnego nienawiści i pożądania – „Historie pisane nocą”; Agnieszka Katyńska – znana wrocławianom z prowadzenia sklepu z wyselekcjonowaną i nietuzinkową odzieżą – KokoRoko Styl, projektowania własnych kolekcji i organizowania pokazów mody „It’s my time” z udziałem pełno i niepełnosprawnych modelek. Izabela Torres, prowadząca Agencję Artystyczną Nona i instruktorka tańców kubańskich.

– Celem naszych spotkań jest integracja aktywnych i przedsiębiorczych kobiet na Dolnym Śląsku, zarówno tych, które osiągają sukcesy zawodowe jak i tych spełniających swoje prywatne pasje.Chcemy służyć stworzeniu płaszczyzny do wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet, aktywnie uczestniczących w życiu społecznym i publicznym, zarażających pasją i uśmiechem, jak i promocji pozytywnych wzorców i interesujących, lokalnych inicjatyw – mówi Agnieszka Pająk, koordynatorka spotkań Wenusjanek we Wrocławiu.

Wenusjanki to bezpłatne spotkania i o możliwości uczestnictwa nie decyduje zasobność portfela. Do tej pory łącznie wzięło w nich udział ponad 2300 kobiet w spotkaniach w Polsce (Wrocław, Warszawa, Kraków, Kielce czy Trójmiasto). Projekt rozwija się i już ma swoją kolejną inicjatywę z praktycznych umiejętności biznesowych.

– Myślę, że potrzebujemy kobiet, ich kreatywności i innowacyjności, a pełna sala na każdym poprzednim spotkaniu jest wspaniałym dowodem na to, że są wśród nas kobiety, których historie mogą stać się inspiracją dla innych kobiet do tego, by brać los we własne ręce, podejmować odważne decyzje i konsekwentnie dążyć do celu – dodaje Paulina Kiryk, druga z koordynatorek spotkań.

Najbliższe spotkanie Wenusjanek, w poniedziałek 16 czerwca 2014, jest całkowicie bezpłatneObowiązują na nie zapisy.

Można to zrobić drogą mailową pod adresem: paulina.kiryk@wenusjanki.com.pl

Autor | AP
Zdjęcia | arch. organizatora