Na przekór jesieni i wielu podobnych inicjatyw skierowanych do kobiet wrocławskie Wenusjanki mają powody do dumy. Już po raz czwarty spotykają się w stolicy Dolnego Śląska, łączą kobiety sukcesu, ambitne, odważne, pragnące odkrywać i realizować swoje pasje, przedstawiają swoją własną aplikację mobilną i zapowiadają kolejny ogólnopolski event – targi branży kobiecej Be Pretty Fair.

Czwarte już spotkanie przedsiębiorczych i ambitnych kobiet, chętnych odważnie realizować swoje pasje, czyli po prostu Wenusjanek, odbędzie się we 29 października o godz. 18 w stolicy regionu, po raz kolejny w hotelu Sofitel Wroclaw Old Town. Wszystkie przybyłe na spotkanie panie z Dolnego Śląska będą mogły wymienić się doświadczeniami, nawiązać relacje biznesowe, motywować się do kolejnych przedsięwzięć i inspirować,
jak i w przyjemnej atmosferze uczyć się od siebie i przekazywać wskazówki do budowania swoich ścieżek kariery.

Podczas czwartej już edycji z Wenusjankami spotkają się Krystyna Bałakier,  stylistka oraz blogerka modowa 50+, autorka bloga „Moda po ludzku” prowadząca własną firmę, oraz Beata Pierzchała – Dyrektor Wydziału Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, wcześniej Dyrektor Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, przez kilka lat Prezes Zarządu Stowarzyszenia Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku. Jednocześnie trener z dziedziny zarządzania informacją, w tym m.in. o ochronie danych osobowych. Wśród prelegentek pojawi się także Natalia Lubrano – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, która występowała z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także u boku Noviki czy Marii Peszek.

Cieszymy się bardzo, że i tym razem udało nam się zaprosić tak różne i jakże inspirujące kobiety, które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami w branży muzycznej, społeczno-politycznej czy modowej. Już czwarty raz inicjatywa spotyka się z ogromnym zainteresowaniem pań, co sprawia, że jeszcze bardziej jesteśmy przekonane o słuszności  i potrzebie regularności tego typu spotkań we Wrocławiu. Uważam również, że samo miasto potrzebuje kreatywnych, odważnych kobiet, innowacyjnych w swoich dążeniach i myśleniu, by nie tylko brały los w swoje ręce, ale i zmieniały krajobraz biznesowo-społeczny stolicy Dolnego Śląska  – mówi Agnieszka Pająk, koordynatorka spotkań Wenusjanki we Wrocławiu.

Oprócz otwartych rozmów z prelegentkami podczas spotkania odbędzie się wystawa wrocławskiej fotografki Joanny Stogi, znanej ze zdjęć serii botanicznej wykonanych między innymi z użyciem medycznego sprzętu rentgenowskiego oraz innych ciekawych technik fotograficznych.

Autor | AP
Zdjęcie | Maciej Margielski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMPK Wrocław żegna Ikarusa
Następny artykułHalloween ze spektaklem „Frankenstein”
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.