Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu „Sztuka w Domu” w Galerii Wnętrz DOMAR (miejsce ekspozycji – Galeria Cafe). Tym razem swoje niezwykłe prace zaprezentuje Mirek Antoniewicz.

Mirek Antoniewicz jest znanym wrocławskim artystą – malarzem, od wielu lat współpracuje z galeriami i cyklicznie prezentuje swoje prace publiczności. Urodzony w 1954 roku. Mieszka i pracuje we Wrocławiu, członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest autorem ponad 25 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród.

fot. mat. organizatora

Na wystawę z cyklu „Sztuka w Domu” w Galerii Wnętrz Domar artysta przygotował najnowszy cykl 10 obrazów „Złota Kraina”. Jak sam mówi „Złote światło na szarej ścianie brzmi pięknie i tajemniczo. Jest naturalnym dowodem na istnienie cudowności świata. Chłopiec z obrazów jest przewodnikiem. Oprowadza po zdarzeniach, które nigdy nie miały miejsca lecz są echem istnienia Złotej Krainy”. Wszystkie obrazy wykonane zostały w technice olejnej i jak zwykle za pośrednictwem Mirka Antoniewicza przeniesiemy się w niesamowity i refleksyjny świat marzeń, wspomnień i snów.

Sztuka w Domu to cykl wystaw promujących malarstwo, grafikę i fotografię jako niepowtarzalną dekorację wnętrz. Dlatego goszczą w miejscu, które kojarzy się z ich urządzaniem. Miejsce – Galeria Wnętrz DOMAR – zostało wybrane nie przypadkowo, bowiem twórcy cyklu chcą pokazać, że sztuka, podobnie jak ładne meble czy ciekawe dodatki współtworzy klimat całego domu. Przedmioty wykonane przez artystów nadają pomieszczeniom charakter i odzwierciedlają indywidualne cechy ich właścicieli. Galeria Wnętrz DOMAR od lat promuje dobry design i funkcjonalne rozwiązania ergonomiczne, teraz dołączyły do tego prace artystów.