Volleyball Wrocław szykuje się do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet i w związku z tym podpisuje kontakty. Wiemy już, że w nowym składzie nie zabraknie młodej rozgrywającej – Weroniki Wołodko.

Wołodko w poprzednich rozgrywkach LSK debiutowała na parkiecie najwyższej ligi. Przez długi czas była drugą rozgrywającą. W końcówce sezonu, gdy Amerykanka – Valerie Nichol doznała kontuzji, Polka na stałe weszła do pierwszej szóstki.

W 20 meczach zdobyła 38 punktów, z czego najwięcej blokiem – 18. W rozegraniu nie odstawała od poziomu, jaki niesie za sobą polska liga. Często stosowała grę środkiem, tworząc zgrany duet z Anną Łozowską. W przyszłym sezonie dalej będzie występowała w biało-zielonych barwach.

 – Jesteśmy zadowoleni z postawy Weroniki w poprzednim sezonie. Trenerzy wielokrotnie podkreślali jej sumienność i staranność podczas treningów. To pozwoliło naszej rozgrywającej na debiut w LSK, a w dalszej części sezonu – na regularne granie. Jestem przekonany, że w kolejnym sezonie Weronika zrobi kolejny krok w swojej siatkarskiej karierze – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wołodko, obok Natalii Murek jest drugą przedstawioną zawodniczką, na następny sezonu LSK. Do zespołu na pewno już nie dołączy atakująca – Julia Szczurowska. Siatkarka poinformowała kibiców na swoim instragramowym koncie o odejściu z Wrocławia.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Kamil Lach / Volleyball Wrocław