To będzie z pewnością najweselszy tramwaj na świecie. MPK Wrocław wraz z Wrocławskim Teatrem Młodych stworzyło spektakl dedykowany przedszkolakom.

Podczas przedstawienia dzieciaki przeniosą się w bajkowy świat, w którym powita ich pan motorniczy. Podczas tej niezwykłej podróży, mimo, że dzieci nie ruszą się przecież ani o krok z przedszkolnej sali, czeka je wiele atrakcji. Co najważniejsze wszyscy mali widzowie będą jednocześnie brali udział w przedstawieniu, bo jego twórcy zadbali o to, by spektakl był w pełni interaktywny. Dzięki temu lepiej przyswoją sobie informacje, które w formie zabawy chcą przekazać autorzy przedstawienia. Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych i ważnych rzeczy, na przykład jak zachować się w środkach komunikacji miejskiej, żeby podróż przebiegała kulturalnie i bezpiecznie oraz dlaczego tramwaj jest lepszy dla środowiska, niż samochody.

– Chcieliśmy, aby spektakl sprawił, że dzieci zapamiętają tramwaj jako miejsce przyjazne, jako środek transportu, którym z powodzeniem można poruszać się po mieście nie tylko dlatego, by chronić środowisko, lecz i dla wygody, a może i przygody – mówi Marta Koła, współautorka projektu z Wrocławskiego Teatru Młodych.

Wrocławskie MPK pomogło zrealizować przedsięwzięcie.

– Wychowanie komunikacyjne jest niezwykle ważne, bo „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Niestety mimo tego, że coraz częściej zdajemy sobie sprawę jak groźny jest smog i że receptą na niego jest m.in. komunikacja miejska, to jednak ciągle zbyt rzadko z niej korzystamy, zwłaszcza z naszymi pociechami, przy okazji ucząc je kulturalnego i bezpiecznego zachowania w komunikacji miejskiej. Dzieci często pierwszą swoją podróż tramwajem odbywają podczas zorganizowanego wyjścia z przedszkola. Chcemy, aby ten spektakl jak najlepiej przygotował je na tę i wszystkie koleje podróże z MPK – tłumaczy Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK Wrocław.

MPK Wrocław sfinansuje 10 spektakli, które chce podarować wrocławskim przedszkolakom.

– Aby wszyscy mieli równe szanse postanowiliśmy zorganizować konkurs plastyczny dla dzieci. W ten sposób mogą one wygrać dla swojego przedszkola taki spektakl. Na naszej stronie internetowej i stornie Wrocławskiego Teatru Młodych znajduje się szczegółowy regulamin konkursu. Serdecznie zapraszamy do zabawy – zachęca rzeczniczka MPK.

Niezależnie od konkursu MPK zachęca do tego, aby przedszkola korzystały z tej ciekawej formuły na własną rękę. W WTM już trwają zapisy na przedstawianie. Premiera spektaklu planowana jest na kwiecień.

wesoly tramwaj