Siatkarska reprezentacja kobiet nieudanie zrewanżowała się kadrze Dominikany za ostatnią porażkę 2:3. Dziś podopieczne Alojzego Świderka również przegrały, tym razem 1:3. Po raz kolejny w World Grand Prix mogliśmy oglądać w akcji Zuzannę Efimienko.

Trener Alojzy Świderek wierzy w naszą Zuzannę Efimienko / fot. PZPS

Polki przegrały w czterech setach, po zaciętej i ambitnej grze. W pierwszych trzech partiach meczu obie drużyny zagrały bardzo wyrównane spotkanie, czego efektem była gra na przewagi, w każdej z nich. Jedynie w ostatnim secie Dominikanki pewnie pokonały Polki 25:17.

Ta przegrana pokazuje, że wczorajsze, wygrane spotkanie z Kazachstanem było wynikiem bardzo słabej gry przeciwniczek kadry Świderka, a nie świetnej jego podopiecznych. Porażka boli, ale szansę na awans do turnieju finałowego w dalszym ciągu zachowujemy i na pewno powalczymy do samego końca! Dodajmy, że dziś po raz kolejny szansę na pokazanie się otrzymała Zuzanna Efimienko, środkowa Impelu Gwardii Wrocław. Już jutro nasze zawodniczki czeka ostatnie spotkanie tego weekendu,  w którym podejmować będziemy bardzo mocną reprezentację Chin.

Dominikana – Polska 3:1 (24:26, 28:26, 26:24, 25:17)

Dominikana: Vargas, Cabral, Rondon, Rivera, Jackson, De La Cruz, Binet (libero) oraz Burgos, Eve, Marte, Arias, Nuñez

Polska: Podolec, Konieczna, Kosek, Okuniewska, Kaczorowska, Radecka, Maj (libero) oraz Wołosz, Efimienko, Kwiatkowska