Rozpoczął się kolejny etap modernizacji ulicy Hubskiej. Budowlańcy zaczynają wymieniać nawierzchnię i montować torowisko pod wiaduktem łączącym ulicę Pułaskiego z Dyrekcyjną. Na objeździe – ulicy Borowskiej – kierowcy stali nawet godzinę.

Osiedla Gaj, Huby i Tarnogaj otrzymają w październiku nowe połączenie tramwajowe z placem Grunwaldzkim. Linia 16 ma przebiegać przez nowe torowisko budowane przy okazji modernizacji ulicy Hubskiej. Remont rozpoczął się jesienią poprzedniego roku, ale dopiero teraz rozpoczęły się prawdziwe utrudnienia dla kierowców. W związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem łączącym ulicę Dyrekcyjną z Pułaskiego, kilka osiedli zlokalizowanych na południu Wrocławia ma tylko dwie możliwości dojazdu do centrum – ulicą Krakowską albo Borowską. Tę drugą spółka Wrocławskie Inwestycje zasugerowała jako objazd zamkniętego odcinka.

W poniedziałek (25.06.2018r), pierwszy dzień po wprowadzeniu utrudnień, kierowcy z Gaju i Wojszyc, jechali do Dworca Głównego nawet godzinę. W obliczu braku połączeń tramwajowych z Gaju i Tarnogaju – linie 31 i 32 jeżdżą wyłącznie do przystanku Gajowa – internauci żartują, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest dojeżdżanie do centrum na rowerze.

Po południu, w okolicach godziny 16, Borowska była zakorkowana w stronę Wojszyc. Najprawdopodobniej sytuacja ulegnie zmianie dopiero na jesieni – Wrocławskie Inwestycje szacują, że modernizacja Hubskiej zakończy się w październiku.

 


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: pixabay.com