W najbliższy poniedziałek Impel Wrocław zmierzy się z wicemistrzem Polski – zespołem Grot Budowlani Łódź. Spotkanie zostanie rozegrane na terenie rywalek, w Atlas Arenie. Początek o godzinie 18:00.

Grot Budowlani Łódź to obecnie czwarta drużyna sezonu. Siatkarkom z Łodzi udało się zdobyć 37 punktów i o 5 oczek wyprzedzają swoich najbliższych rywali, którzy mogą zagrozić podopiecznym Błażeja Krzyształowicza w osiągnieciu strefy medalowej tego sezonu. Na swoim koncie mają 12 zwycięstw, a niektóre z siedmiu porażek to efekt nierównej gry zespołu podczas meczów z drużynami teoretycznie słabszymi.

Budowlane w tym sezonie zdobyły już Superpuchar Polski, gdzie okazały się lepsze od ekipy mistrzyń Polski – Chemika Police. Teraz coraz śmielszym krokiem dążą do zdobycia Pucharu Polski, a w gronie czterech finalistów – są jednym z faworytów Final Four, który zostanie rozegrany w Nysie już 10 i 11 marca. Trochę gorzej łodzianki spisały się w Lidze Mistrzyń, gdzie zajęły czwarte miejsce w swojej grupie. Na usprawiedliwienie drużyny można powiedzieć, że siatkarki z Łodzi trafiły do „grupy śmierci”, w której spotkały się z tuzami europejskiej siatkówki.

Faworytem poniedziałkowej konfrontacji będą z pewnością rywalki Impelek. W swoim składzie mają wiele doświadczonych zawodniczek, jak Gabriela Polańska, Julia Twardowska, czy Martyna Grajber. Grę łodzianek napędza Kaja Grobelna, która notuje kolejny dobry sezon. W składzie gospodyń pojedynku zobaczyć będzie można także jedną z najlepszych środkowych w Polsce, byłą zawodniczkę Impela Wrocław – Agnieszkę Kąkolewską.

Impelki z pewnością będą chciały odpowiedzieć swoją zespołowością. W ostatnich meczach to właśnie ten aspekt napędzał młody zespół do zwycięstwa. W zeszłą sobotę przerwana została dobra passa zwycięstw, przegraną z brązowym medalistą mistrzostw Polski – Developresem SkyRes Rzeszów. Wrocławianki swoją agresywną grę pokazały tylko w dwóch setach, jednego udało się wygrać, a ostatni – czwarty, zakończył się grą na przewagi.

Siatkarki z Dolnego Śląska, by myśleć o zdobyciu punktów w Łodzi, muszą swoją dobra grę prezentować na przekroju całego spotkania, tak jak miało to miejsce podczas wygranych spotkań z Bydgoszczą, Bielskiem, czy Ostrowcem. Zadanie może ułatwić dobra forma siatkarek z Wrocławia, jednak wciąż trzeba pracować nad wyeliminowaniem błędów własnych, bo to w głównej mierze nie pozwalają na osiągnięcie dobrego rezultatu.

Mecz 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zostanie rozegrany w poniedziałek, 5 marca o godzinie 18:00 w Atlas Arenie. Następnie Impelki zmierzą się – ponownie na wyjeździe – z MKS Dąbrowa Górnicza (9.03, 17:00). Na własne boisko powrócą w połowie marca.

 


Zdjęcie: Kamil Lach / Impel Wrocław