Scenariusz się powtarza. Choć tym razem przeciwnik o niebo mocniejszy niż beniaminek z  Radomia, to #VolleyWrocław nie potrafi dowieść zwycięstwa do ostatniej piłki. Wygrywając 2:0, ostatecznie przegrał 2:3 z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Gdy w polu serwisowym pojawiła się młoda przyjmująca – Natalia Murek, gospodynie zdołały zdobyć kilka punktów przewagi. Łodzianki miały duży problem z przyjęciem jej serwisów, co przekładało się na rozkojarzenie w ich ataku. Kilka punktów dołożyła Aleksandra Rasińska, nie wstrzymując ręki w ofensywie. Vollejki bez większych problemów wygrały pierwszą partię 25:17.

Drugi set nie różnił się zbyt wiele od pierwszego. Znów o przewadze zawodniczek Marka Solarewicza zadecydowała zagrywka. Tym razem jednak egzekutorem okazała się Roksana Wers. Przy jej serwisie #Volley zdobył sześć punktów z rzędu. Swoje na środku siatki dołożyła Magdalena Soter i wrocławski zespół wygrał kolejną partię 25:20.

Dwa wygrane sety to było wszystko, na co było stać wrocławianki w tym meczu. W trzecim secie do głosu doszły przyjezdne. Zaczęły dobrze czytać grę gospodyń i skutecznie na to reagować. W ataku świetnie radziła sobie Aleksandra Wójcik. Bez większych problemów wygrały tego seta 25:13.

Czwarta patria wyglądała podobnie do trzeciej. Łodzianki grały solidnie, a wrocławianki nie mogły znaleźć przyczyny swoich błędów. Siadła skuteczność w ataku. Zarówno Murek, jak i Wers które w pierwszych dwóch setach wiodły prym w ataku, spotkanie zakończyły nie przekraczając 30% skuteczność w tym elemencie. Rywalki grały bardzo czujnie na siatce. Kolejny set dla ŁKS-u wygrany 25:18 zapowiadał tie – break.

Ten należał już tylko do łodzianek. Gdy tylko gospodynie zbliżały się do wyniku, te od razu im odskakiwały. Wrocławianki nie znajdowały żadnego argumentu na rywalki i przegrały 12:15, a całe spotkanie 2:3. Obecnie zajmują 9. miejsce w tabeli Ligu Siatkówki Kobiet z dwoma punktami na swoim koncie.

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 12:15)

#VolleyWrocław: Wers (15), Rasińska (14), Soter (14), Murek (14), Gajewska (2), Łozowska (10), Kuziak (L) oraz Felak (5), Piśla, Wołodko (1), Pancewicz (L)

ŁKS: Nichol (1), Bidias (8), A. Wójcik (20), Gajewska (6), Bociek (19), Alagierska (14), Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk (1), M. Wójcik (2)

Autor: Zuzanna Kuczyńska