W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „Pół Wieku Poezji Później” – fanowskiej produkcji non-profit opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego.

Przyznać należy, że materiał prezentuje się naprawdę dobrze. W filmie co prawda nie uświadczymy Białego Wilka, jednak pojawiają się jego kompani: główny bohater Lambert (Mariusz Drężek), towarzysząca mu Triss Merigold (Magdalena Różańska) czy Jaskier (Zbigniew Zamachowski).

Za reżyserię odpowiada Jakub Nurzyński. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak z informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie wynika, że zdjęcia jeszcze się nie zakończyły. Do nakręcenia została im m.in. scena batalistyczna w Kaer Morhen oraz finałowy pojedynek Lamberta.

Film ma trwać około 80 minut. Akcja osadzona jest wiele lat po wydarzeniach znanych z książek Sapkowskiego. Poniżej oficjalny opis:

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Zwiastun zachęca do seansu, śledzenia dalszych losów projektu. Widać ogrom pracy, który twórcy włożyli w powstanie filmu, a zaznaczyć należy, że produkcja jest w całości projektem non-profit, która w dalszym ciągu potrzebuje naszego wsparcia. Więcej informacji na oficjalnej stronie http://www.pwppfilm.pl


Autor: Patryk Wolny