Ponad milion klocków i pół tysiąca metrów kwadratowych ekspozycji – w Pasażu Grunwaldzkim rusza największa w Polsce wystawa Lego. Niezwykłe budowle i makiety o niespotykanych formach będzie można oglądać codziennie od 10 stycznia do 16 lutego.

 

 

Wystawa budowli z Lego w Pasażu Grunwaldzkim to nie lada gratka zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych miłośników popularnych klocków. Prezentowane ekspozycje zaskoczą odwiedzających nietypową formą i rozmiarami. W Pasażu będzie można podziwiać konstrukcje sięgające nawet 1,5 metra wysokości lub składające się ze 100 tys. części. Do najbardziej imponujących elementów wystawy należy makieta Lego City o wielkości 25 m2 z częścią mieszkalną i lotniskiem oraz makieta Stadionu Narodowego. Wśród eksponatów znajdą się postaci, miejsca, wydarzenia z bajek, filmów oraz sceny historyczne, znane budowle – m.in. Opera w Sydney, Wieża Eiffla, Statua Wolności, a także autorskie budowle ukazujące np. bitwę morską pod Oliwą czy scenę bombardowania katedry z gry Warhammer 40000. Podczas zwiedzania będzie można liczyć na dobrą zabawę i dużą porcję wiedzy. Oprócz imponujących budowli przygotowano także makiety edukacyjne oraz gabloty interaktywne. Prezentacje opatrzone zostaną materiałami dźwiękowymi, z których najmłodsi dowiedzą się wielu interesujących informacji z zakresu historii, geografii i architektury. Dodatkową atrakcją będą zaprogramowane roboty reagujące na ruch oraz seria Lego Technics.

Wystawa w Pasażu Grunwaldzkim (poziom +2) rozpocznie się w piątek 10 stycznia (od godziny 16) i potrwa do 16 lutego. Bilety kosztują od 8 do 12 zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFlavio Paixao w Śląsku Wrocław
Następny artykułwtw://strefy_kontaktu: Jakub Żulczyk – RADIO ARMAGEDDON
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.