Już po raz drugi będziemy świętować podczas Wielkiego Dnia Naszej Piłki. Serwis DzielniceWrocławia.pl objął patronat medialny nad imprezą, która odbędzie się w weekend 26-27 marca.

Wielki Dzień Naszej Piłki
Wielki Dzień Naszej Piłki

O co chodzi w akcji? Aby pokazać jak wyglądają rozgrywki w niższych ligach. – Wielki Dzień Naszej Piłki to idea zaczerpnięta od dwóch kibiców z Anglii – wyjaśnia Michał Zachodny, pomysłodawca imprezy. – Oni postanowili zachęcić fanów drużyn z najwyższych lig do przychodzenia na mecze niższych klas rozgrywkowych w terminie FIFA. Wtedy gdy grały reprezentacje. Ich akcja okazała się sukcesem, wiele zespołów zanotowało rekordową frekwencję – tłumaczy.

Z pierwszej edycji wyciągnęliśmy wnioski i teraz zaczynamy odpowiednio wcześniej, ale też kładziemy naciska na inicjatywę klubów. Chcemy zachęcić jak najwięcej drużyn amatorskich do działań mających na celu zachęcenie lokalnych społeczności do przychodzenia na ich spotkania, nie tylko w ten jeden, wyjątkowy weekend. Mamy plan i w kolejnych dniach, aż do samego finału WDNP, będziemy starali się zaangażować jak najwięcej klubów i osób – mówi Zachodny.

Jednym z wzorów działań może być dla wrocławskich klubów poznański Odlew, który powstał z potrzeby połączenia sportu i zabawy. Grający w najniższej klasie rozgrywkowej klub szczyci się m.in. hasłem: Odlew nigdy nie spadnie! Klub stworzony pierwotnie przez poznańskich dziennikarzy od początku swojego istnienia posiada stronę internetową, która jest na bieżąco aktualizowana >>>. Ma też fanclub i oczywiście flagi. Poznaniacy pokazują, że oprócz grania może to być też fajna zabawa i sposób na spędzanie wolnego czasu.

Chcemy pokazać, że futbol amatorski jest także pełen emocji, że w niższych klasach grają pasjonaci, często znajomi, rodzina, których z niewiadomych przyczyn  traktuje się z przymrużeniem oka. Poświęcają sporo swojego wolnego czasu by grać na kiepskich boiskach, przy kilkunastu, kilkudziesięciu kibicach – choćby z tego względu zasługują by raz w roku ich docenić i okazać wsparcie – zachęca Zachodny.

My również gorąco zapraszamy do zarezerwowania sobie tego terminu. Niebawem podamy miejsca, gdzie będą toczyły się rozgrywki i zapowiada się fajna zabawa. Więcej o imprezie na stronie internetowej www.wielkidziennaszejpilki.pl.

My pod adresem mailowym redakcja@dzielnicewroclawia.pl i na naszym profilu na Facebooku czekamy na maile od wrocławskich drużyn.

 

DANIEL E. GROSZEWSKI

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrodziny Kosynierów i Kosynierek
Następny artykułSezon biegowy rozpoczęty
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.