Na ten dzień czeka cała futbolowa Polska. Już 01.05.2013, w środę, o godzinie 16.00 na Stadionie Olimpijskim dojdzie do spotkania między obydwoma wrocławskimi drużynami, Devils Wrocław i Giants Wrocław, reprezentującymi nasze miasto w rozgrywkach Topligi.

Devils Wrocław, jako gospodarz tego spotkania, złożył w Urzędzie Miejskim wniosek o zorganizowanie meczu w ramach imprezy masowej. – To dla nas jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie, dlatego spodziewamy się, że na trybunach pojawi się znacznie więcej niż tysiąc osób – powiedział Łukasz Ciemski, odpowiadający w klubie za marketing – Otrzymaliśmy już wszystkie niezbędne opinie i są one pozytywne. Teraz czekamy na zgodę Prezydenta Wrocławia – dodaje Ciemski.

Obydwie drużyny wymieniane są wśród faworytów do zdobycia tytułu Mistrza Polski dlatego to spotkanie ma duże znaczenie dla rywalizacji w lidze. Devils wygrali swoje dwa pierwsze mecze, nie pozostawiając przeciwnikom żadnych złudzeń. Najpierw pokonali u siebie Warsaw Spartans 56:6, a przed tygodniem na wyjeździe nie dali szans Zagłębiu Steelers, uzyskując wynik 7:48. Giants Wrocław mają rozegrany mecz więcej ale zdarzyła im się porażka na boisku aktualnego Mistrza Polski, Seahawks Gdynia.

– Giants Wrocław przed rokiem grali w lidze czeskiej stąd ciężko powiedzieć czego można się po nich spodziewać – ocenił pierwszy trener zespołu, Val Gunn – Mieliśmy już jednak okazję zobaczyć ich w akcji podczas ich ostatniego ligowego spotkania. Jest to na pewno groźny przeciwnik i nie można zgubić koncentracji przez całe spotkanie jeśli chce się odnieść zwycięstwo.

Rywalizacja wrocławskich futbolistów o prymat w mieście może być ciekawą formą spędzenia wolnego czasu w trakcie długiego weekendu majowego – zachęca Łukasz Ciemski – Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przybycia na Stadion Olimpijski. Poza meczem przewidzieliśmy sporo atrakcji, które uatrakcyjnią całe widowisko – kończy Ciemski.

Terminarz pozostałych meczów domowych Devils:

Devils Wrocław vs. Giants Wrocław – 01.05.2013

Devils Wrocław vs. Seahawks Gdynia – 12.05.2013

Devils Wrocław vs. Zagłębie Steelers Interpromex – 25.05.2013

Devils Wroclaw vs. AZS Silesia Rebels – 02.06.2013

Bilety są dostępne w przedsprzedaży na stronie www.eventim.pl oraz w dniu meczu kasach stadionu.

 

Ceny biletów w przedsprzedaży:

Bilet normalny – 15 zł

Bilet ulgowy – 9 zł

 

Ceny biletów w dniu meczu:

Bilet normalny – 20 zł

Bilet ulgowy – 12 zł

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDolnośląskie Święto Sportu
Następny artykułIron Man króluje!
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.