- REKLAMA -

Ekstraklasa S.A. ogłosiła terminarz rozgrywek na najbliższy sezon. Mistrz i wicemistrz Polski, a także beniaminkowie pierwsze mecze rozegrają na własnych stadionach. Śląsk Wrocław w pierwszym spotkaniu podejmie zaś Cracovię.

Istotnym czynnikiem, branym pod uwagę podczas układania harmonogramu, była chęć uniknięcia w okresie wakacyjnym meczów pomiędzy drużynami, które grają w europejskich pucharach.

Sezon 2018/2019 rozpocznie się w piątek 20 lipca, natomiast ostatnia kolejka zostanie rozegrana 19 maja 2019 roku. Po 30. kolejce rundy zasadniczej ogłoszone zostaną pary rundy finałowej. Wszystko będzie jednocześnie dostosowane do zasad obowiązujących w związku z organizowanymi w Polsce MŚ U20 w czerwcu 2019 roku. Ze stadionów klubowych, na których rozgrywane są spotkania LOTTO Ekstraklasy, na potrzeby FIFA World Cup U20, udostępniony zostanie obiekt Arki Gdynia.

Zestaw par rundy zasadniczej sezonu 2018/2019

1. kolejka (21 lipca)

Górnik Zabrze – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Arka Gdynia
Wisła Płock – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Cracovia

2. kolejka (28 lipca)

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – Legia Warszawa
Lech Poznań – Cracovia
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Miedź Legnica

3. kolejka (4 sierpnia)

Cracovia – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

4. kolejka (11 sierpnia)

Arka Gdynia – Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Cracovia
Wisła Kraków – Wisła Płock

5. kolejka (18 sierpnia)

Cracovia – KGHM Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica – Korona Kielce
Wisła Płock – Arka Gdynia
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

6. kolejka (25 sierpnia)

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Korona Kielce – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław

7. kolejka (1 września)
Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec
Cracovia – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Miedź Legnica – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

8. kolejka (14 września)

Jagiellonia Białystok – Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lech Poznań
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze

9. kolejka (22 września)

Arka Gdynia – Lech Poznań
Cracovia – Wisła Płock
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

10. kolejka (29 września)

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Miedź Legnica
Legia Warszawa – Arka Gdynia
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Korona Kielce
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec – Cracovia

11. kolejka (6 października)

Arka Gdynia – KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia – Wisła Kraków
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica – Piast Gliwice
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

12. kolejka (20 października)

Cracovia – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Lech Poznań – Korona Kielce
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia

13. kolejka (27 października)

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Korona Kielce – Cracovia
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia
Miedź Legnica – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Płock – Piast Gliwice

14. kolejka (3 listopada)

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin
Cracovia – Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

15. kolejka (10 listopada)

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Korona Kielce – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Cracovia
Miedź Legnica – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Wisła Kraków – KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec

16. kolejka (24 listopada)

Arka Gdynia – Wisła Kraków
Cracovia – Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica

17. kolejka (1 grudnia)

Cracovia – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Korona Kielce
Miedź Legnica – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec – KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

18. kolejka (8 grudnia)

Arka Gdynia – Cracovia
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Korona Kielce – Wisła Płock
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

19. kolejka (15 grudnia)

Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Korona Kielce

20. kolejka (22 grudnia)

Arka Gdynia – Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia
Korona Kielce – Miedź Legnica
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa

21. kolejka (9 lutego)

Arka Gdynia – Korona Kielce
Cracovia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec

22. kolejka (16 lutego)

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin – Miedź Legnica
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Cracovia
Piast Gliwice – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia

23. kolejka (23 lutego)

Arka Gdynia – Piast Gliwice
Cracovia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Miedź Legnica – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin

24. kolejka (2 marca)

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Cracovia
Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce

25. kolejka (9 marca)

Arka Gdynia – Legia Warszawa
Cracovia – Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Korona Kielce – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Miedź Legnica – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

26. kolejka (16 marca)

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin – Arka Gdynia
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Miedź Legnica
Wisła Kraków – Cracovia
Wisła Płock – Pogoń Szczecin
Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk

27. kolejka (30 marca)

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Cracovia
Korona Kielce – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Legia Warszawa
Wisła Płock – KGHM Zagłębie Lubin

28. kolejka (3 kwietnia)

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk
Cracovia – Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica

29. kolejka (6 kwietnia)

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Miedź Legnica – Cracovia
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia
Wisła Kraków – Piast Gliwice
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

30. kolejka (13 kwietnia)

Arka Gdynia – Miedź Legnica
Cracovia – Lechia Gdańsk
KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław