W dniu wczorajszym Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie ogłosił, że Honorowego Złotego Niedźwiedzia otrzyma Willem Dafoe. Poznaliśmy także skład jury Konkursu Międzynarodowego.

Willem Dafoe od wielu lat jest mocno związany z festiwalem filmowym w Berlinie. W minionych latach jego filmy często pojawiały się na festiwalu, a on sam zasiadał w jego jury w roku 2007. Aktor ma na swoim koncie wiele bardzo dobrych ról dlatego i wyróżnienie Honorowym Złotym Niedźwiedziem nie powinno nikogo dziwić.

Rok 2018 może okazać się dla Dafoe szczególnie owocny, ponieważ oprócz wyróżnienia na Berlinale ma także spore szansę na Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za film „The Florida Project”.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie ogłosił także skład jury. Oto lista osób, które w tym roku decydować będą o przyznaniu Złotego Niedźwiedzia. Przewodniczącym został niemiecki reżyser Tom Tykwer, a towarzyszyć mu będą: Brazylijka Cécile de France, Hiszpan Chema Prado, Amerykanki Adele Romanski oraz Stephanie Zacharek, a także Japończyk Ryūichi Sakamoto.

Festiwal odbędzie się w dniach 15-25 lutego.


Autor: Patryk Wolny