ATM Scena na Bielanach po raz kolejny zaskoczy widzów ciekawymi propozycjami. W repertuarze znajdzie się coś dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych. Będzie humor, dobra zabawa i plejada gwiazd.

W kwietniu spotkamy się z „Ludźmi inteligentnymi” w reż. Olafa Lubaszenki. Będą dwa spektakle 14 kwietnia (sobota) o godzinie 17:00 oraz 20:00. Jest to przewrotna komedia, która ukazuje punkt widzenia kobiet i punkt widzenia mężczyzn, a te zawsze są odmienne. Będzie dużo o miłości, przyjaźni oraz o relacjach damsko-męskich. Bardzo życiowa komedia, w sam raz na sobotni wieczór. Bilety w cenach 130 zł i 120 zł.


Kwiecień oferuje również coś dla najmłodszych. „Zaczytana kraina” to historia rodzeństwa – Leny i Julka, którzy wykorzystują książki do…zabawy. Pewnego dnia dzieci poznają dwóch bohaterów, którzy wprowadzą rodzeństwo w zaczarowany świat wyobraźni. Energiczna i pozytywna historia, która niejednego zachęci do czytania. Spektakl w reż. Katarzyny Baranieckiej będzie grany w dniach: 22 kwietnia o godzinie 13:00 oraz 24 i 26 kwietnia w godzinach: 9:30 i 11:00. Bilety na przedstawienia wtorkowe i czwartkowe w cenie 18 zł, a niedzielne w cenach 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).


W maju będzie szansa zobaczyć legendarny hit Broadway’u na scenie na Bielanach. Neil Simon to najczęściej grany amerykański komediopisarz na świecie. „Dziwna para” w reż. Wojciecha Adamczyka to duet, który różni się od siebie pod każdym względem. Kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz – co w końcu doprowadza do rozstania żoną – imieniem Oskar i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o los przyjaciela proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. Zderzenie dwóch tak krańcowo odmiennych charakterów może być przyczyna wielu zabawnych sytuacji. W rolach głównych nieodłączny duet, czyli Cezary Żak i Artur Barciś. Bilety w cenach 120 zł i 100 zł. Spektakl będzie grany 12 maja (godz. 17:00 i 20:00) oraz 13 maja (godz. 17:00).


W maju powróci również spektakl dla dzieci „Bajka o przyjaźni” w reż. Eweliny Ciszewskiej, scenariusz Magdaleny Zarębskiej. Pełne humoru przedstawienie tłumaczy w prosty sposób dzieciom czym jest przyjaźń, tolerancja oraz, że inne nie znaczy gorsze. Spektakl w ramach Małej Sceny na Bielanach odbędzie się 17 maja (godz. 9:30 i 11:00) oraz 20 maja (godz. 13:00). Bilety na spektakl czwartkowy 18 zł, a na spektakl niedzielny 25 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy).


W majowe wieczory widzowie również będą mogli się wybrać na „Pomoc domową” w reż. Krystyny Jandy. Marc Camoletti – tytan gatunku, tekst wystawiany kilkadziesiąt tysięcy razy na całym świecie. Komedia o znudzonych sobą małżonkach (Krzysztof Dracz i Katarzyna Gniewkowska), którzy romansują i spiskują z udziałem tytułowej pomocy domowej (Krystyna Janda). Przezabawna komedia o tym, jak okłamać, żeby nie zostać na tym przyłapanym. „Pomoc domowa” będzie grana 26 i 27 maja w godzinach: 16:00 oraz 19:00. Bilety dostępne w cenach: 150 zł i 130 zł.


W czerwcu czekają nas trzy różne spektakle. Już na początku najmłodsi, w ramach Małej Sceny na Bielanach, będą mogli się wybrać na „Dzień spełnionych marzeń” w reż. Eweliny Ciszewskiej, scenariusz Magdaleny Zarębskiej. Przedstawienie o chłopcu imieniem Krzyś, który wiecznie jest z czegoś niezadowolony. Jednak pewnego dnia, kiedy wypowiada życzenie, wszystko, czego zapragnie się spełnia. Jednak za marzenia płaci się wysoką cenę i Krzyś będzie musiał ją poznać. Spektakl będzie można obejrzeć 5, 6 i 7 czerwca (godz. 9:30 i 11:00) oraz 10 czerwca (godz. 13:00). Bilety do nabycia w cenach: 18 zł (wtorkowe, środowe i czwartkowe spektakle) oraz 25/20 zł (niedzielne spektakle).


W czerwcu również coś dla dorosłych. „Dwie połówki pomarańczy” to przepis na to, jak znaleźć właśnie tę drugą połówkę. Karolina (Aneta Zając) jedzie do hotelu zidentyfikować zwłoki męża (Jacek Rozenek), który zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny – Alex (Urszula Dębska), podającej się za córkę zmarłego. Trzeba się przygotować na dużą dawkę emocji, to nie jest grzeczne przedstawienie. Spektakl będzie grany 17 czerwca o godz. 16:00 oraz 19:00. Bilety w cenach 110 zł oraz 90 zł.


Spektaklem kończącym sezon będzie „Casa Valentina”. Pensjonat Rity i George’a to na pozór zwykłe letnie siedlisko. W rzeczywistości jest to miejsce, dokąd z całego kraju przyjeżdżają heteroseksualni mężczyźni, którzy ubierają się jak kobiety. Ricie i George’owi (alias Valentinie) udało się stworzyć warunki, w których przebrani mężczyźni – na co dzień stateczni ojcowie i mężowie – czują się bezpiecznie. Sielankę przerywa doniesienie na policję o niemoralnym prowadzeniu się. Goście pensjonatu w odpowiedzi postanawiają założyć oficjalną organizację. Ale wiąże się to z ujawnieniem tajemnicy. Czy każdy z nich jest na to gotowy? Co z uczuciami ich bliskich? To tekst o potrzebie bycia sobą, o sztucznych społecznych normach, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.Sztuka powstała CASA VALENTINA na bazie prawdziwych wydarzeń. Spektakl jest grany z powodzeniem na Broadway’u i w Londynie. W Och-Teatrze reżyseruje Maciej Kowalewski, kostiumy tworzy Dorota Roqueplo, a w obsadzie znakomici aktorzy: Maria Seweryn, Joanna Gleń, Piotr Borowski, Witold Dębicki, Maciej Kosmala, Mirosław Kropielnicki, Piotr Machalica, Rafał Mohr i Cezary Żak. Przedstawienie będzie można zobaczyć 23 i 24 czerwca o godz. 16:00 oraz 19:00. Bilety w cenach: 150 zł i 130 zł.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Katarzyna Kural-Sadowska/ Och-Teatr, youtube, mat. prasowe