Cieszący się sporą popularnością festiwal Wiosny Filmów od 27 maja w Nowych Horyzontach.

Wiosna Filmów to coś więcej niż tylko zwykły festiwal, to pretekst, a także niezwykła okazja do zapoznania się z produkcjami, które nie tylko zostały docenione na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, ale także znalazły uznanie pośród krytyków i fanów kina.

W ramach festiwalu zostało przygotowanych aż osiem filmów. Nie będę się tutaj rozpisywał o każdym z nich z osobna, wszelkie informacje w czytelny i ciekawy sposób zostały zaprezentowanie na stronie kina. Dodam jednak, że Wiosna Filmów może być jedyną okazją do obejrzenia wspomnianych produkcji na dużym ekranie.

Filmy i owszem, mogły skraść serca widzom na całym świecie, jednak cały czas pozostają produkcjami niszowymi, jeśli idzie o rynek polski. To nie Avengers czy kolejny Kapitan Ameryka, który efektami specjalnymi wbija w fotel. Tutaj przede wszystkim liczy się historia i kunszt, sposób, w jaki została zaprezentowana widzom.

Festiwal rozpoczyna się już w piątek od pokazu „Chevalier” – greckiej komedii opowiadającej o owianej tajemnicą morskiej wyprawie sześciu mężczyzn. Zagrają oni w szczególną grę, której zwycięzca stanie się „najlepszy we wszystkim” i założy pierścień… Rycerza. Jakie będą tego skutki, cóż za sekret skrywa ów pierścień? Możecie przekonać się już 27 maja i pamiętajcie, kolejna okazja może się już nie trafić.

Całość potrwa równo osiem dni. W tym czasie oprócz już wspomnianego „Chevalier” w kolejnych dniach zobaczymy: „Subtelność” (Francja), „Fuocoammare. Ogień na morzu” (Francja, Włochy), „Wszyscy albo nikt” (Francja), „Wojna” (Dania), „Kwiat wiśni i czerwona fasola” (Japonia), „Fair Play” (Czechy, Słowacja Niemcy). Festiwal zakończy się 3 czerwca pokazem „Dobrej żony” Serbki Mirjany Karanović, nominowanej do Grand Jury Prize na FF Sundance 2016.

Do zobaczenia w kinie.

Autor | Patryk Wolny

Szczegółowe informację na temat festiwalu dostępne na stronie kina.