Premiera autorskiego pomysłu Wiesława Cichego „Stand_up Witkacy” odbędzie się w czwartek, 27 marca o godz. 18 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. To będzie niezapomniany one-man-show.

Temu swoistemu stand_upowi z twórczości Witkacego smaku dodaje Rafał Karasiewicz z rewelacyjną muzyką i świetnie zaaranżowanymi piosenkami, a wraz z nim Karol Gola, Zbigniew Wrombel, Alicja Korpal-Karasiewicz, Piotr Hałaj, Wiesław Prządka i Marek „Stingu” Popow.

Witkacy przylgnął do Wiesława Cichego od początku jego kariery. Zaczęło się od „Matki Witkacego” w Opolu, a potem przyszły kolejne propozycje. Śmiano się nawet, że może być jedyny w Polsce, który zagra wszystko Witkacego. W swojej sztuce błyskotliwy i dowcipny Cichy zastanowi się m.in. nad artystą i sztuką w dzisiejszych konsumpcyjnych czasach oraz nad tym, kim jest i jaki jest dziś odbiorca sztuk wszelakich. 

– Jeżeli nie mogę się wypowiedzieć na forum publicystyczni-polityczno-jakimśtam to przynjmniej wypowiem się artystycznie. Nie oczekuję, że jakiś skutek będzie, ale będzie to głos jakiegoś twórcy, który wypowie się słowami innego twórcy, o tym co go boli – zdradza Wiesław Cichy.

27.03 (czwartek), godz. 18  – PREMIERA

Kolejne spektakle:

28.03 (piątek), godz. 19
29.03 (sobota), godz. 19
30.03 (niedziela), godz. 19
11.04 (piątek), godz. 19
12.04 (sobota), godz. 19

plakat-witkacy

Autor | DEG
Zdjęcie i plakat | Natalia Kabanow / Teatr Polski we Wrocławiu