Wreszcie mieliśmy okazję oglądać bardzo wyrównane spotkanie z udziałem WKK Wrocław. Wrocławianie po bardzo emocjonującym meczu pokonali Trefl Sopot 77:74 i sięgnęli po złote medale Mistrzostw Polski U18!

WKK - złoci medaliści

O zwycięstwie zadecydowała trójka bohatera dzisiejszego spotkania Piotra Niedźwiedzkiego dająca 4-ro punktowe prowadzenie na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

MVP turnieju powędrowało w ręce Niedźwiedzkiego, który dzisiaj zdobył 31 pkt (8/10 za 2, 3/5 za 3, 6/6 za 1), 11 zb, 6 blk, 2p oraz 1 asystę (eval na poziomie 46!). Do pierwszej piątki turnieju został wybrany Jan Grzeliński, który w finale był bliski ustanowienia triple double (21 pkt, 9zb, 8as, 2p) W meczu o brąz Katarzynka Toruń wysoko wygrała z Zastalem Zielona Góra 72:53.

Oprócz Grzelińskiego i Niedźwiedzkiego świetne spotkanie rozegrał Jakub Koelner autor 15 pkt, 5zb, 5as, 3p. Co prawda grał na niskiej skuteczności, jednak trafiał w bardzo ważnych momentach, kiedy inni bali się wziąć odpowiedzialność za wynik.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli sopocianie. Dobrymi akcjami popisywał się David Brambley (22pkt, 13zb) i po 4 min gry Trefl prowadził 10:2. Wrocławianie przebudzili się pod koniec kwarty, punkty zdobywali Grzeliński i Niedźwiedzki. Po raz pierwszy prowadzili na koniec 1 kwarty 17:16. Od tego momentu prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę.

Podopieczni trenera Piotra Gliniaka tuż przed przerwą zdobyli kilka punktów z rzędu i wypracowali najwyższą 6- cio punktową przewagę. Początek 3 kwarty należał jednak do zawodników Trefla, którzy nie tylko odrobili straty, ale wyszli na minimalne prowadzenie. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się wynikiem 57:56 dla WKK.

O losach spotkania decydowała 4 kwarta, która była równie wyrównana jak całe spotkanie. Wrocławianie na 2 minuty przed końcem meczu przegrywali 70:71. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął MVP turnieju Piotr Niedźwiedzki. Najpierw bezbłędnie wykonał 2 rzuty wolne dając minimalne 1 punktowe prowadzenie 72:71. Chwilę potem po podaniu Grzelińskiego Niedźwiedzki trafił z dystansu i wrocławianie prowadzili już 75:71. W kolejnej akcji faulowany został Grzeliński, który wykorzystał dwa rzuty wolne. Wydawało się, że prowadząc 6-cioma punktami na minutę przed końcem jest już po meczu, jednak wtedy za 3 trafił Brambley, a po długiej akcji WKK z dystansu spudłował Koelner. WKK prowadziło 77:74, a w posiadaniu piłki byli sopocianie. Na remis za 3 nie trafił Puta i już było pewne, że tego zwycięstwa wrocławianom nikt nie odbierze.

Szczegółowe statystki na stronie pzkosz

Złoty medal Mistrzostw Polski zasłużenie trafił w ręce zawodników WKK Wrocław, którzy w drodze po złoto nie przegrali ani jednego spotkania, średnio pokonując rywali różnica grubo ponad 30 punktów.

Pierwsza piątka turnieju: Przemysław Karnowski, Tomasz Gielo (obaj Katarzynka Toruń), Matczak (Zastal Zielona Góra), David Brembley (Trefl Sopot), Jan Grzeliński (WKK Wrocław). MVP- Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław).