W finałowym meczu Mistrzostw Polski juniorów starszych w kategorii do 20 lat drużyna WKK Wrocław pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 74:61, broniąc tym samym tytuł mistrza sprzed roku.

Podobnie jak we wcześniejszych zmaganiach z udziałem naszych koszykarzy pierwsza połowa meczu to częste zmiany prowadzenia, słaba skuteczność rzutowa, ale i dobra gra w obronie obu drużyn. Po przegranej pierwszej kwarcie 14:17, zawodnicy WKK szybko wzięli się za odrabianie strat i już po 2 minutach gry w kolejnej odsłonie spotkania wyszli na jedno punktowe prowadzenie, nie pozwalając w tym czasie zdobyć ani jednego punktu swoim rywalom. W dalszych minutach prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkakrotnie, ale to podopieczni trenerów Tomasza Niedbalskiego i Sebastiana Potocznego schodzili do szatni z wypracowanym w końcówce drugiej kwarty 8 punktowym prowadzeniem, którego nie oddali już do końca meczu. Trzecia kwarta to bardzo dobra gra zespołu WKK i sukcesywne zwiększanie prowadzenia, które na koniec tej odsłony spotkania wynosiło nawet 16 punktów. Wszystko zmieniło się na początku czwartej kwarty, gdy zespół z Dąbrowy bardzo skutecznie wziął się do odrabiania strat i zminimalizował różnicę punktową w zaledwie dwie minuty gry do dwóch punktów. W tym momencie o czas poprosił trener Niedbalski, a po powrocie na boisko zawodnicy z Wrocławia po kilku dobrych zagrywkach w ataku i konsekwentnej obronie wrócili do wcześniejszego rytmu gry, nie pozostawiając już złudzeń kto powinien wygrać ten finał. Wśród naszych zawodników wyróżnieni zostali Jarosław Trojan, którego wybrano do pierwszej piątki turnieju oraz Jan Grzeliński uznany za MVP Mistrzostw.  Doceniono również pracę Tomasz Niedbalskiego, który zdobył tytuł najlepszego trenera.