Śląsk Wrocław rozpocznie ligowe zmagania od meczu z Cracovią. W piątek 13 lipca odbyła się prezentacja zespołu. Kibice poznali kadrę WKS-u oraz zobaczyli, w jakich koszulkach zagrają ich piłkarze. Od trenera Pawłowskiego usłyszeli także, jakie są założenia na nadchodzący sezon.

Podczas prezentacja dyrektor sportowy, Dariusz Sztylka zapewnił, że drużyna Śląska jest głodna sukcesów, a zespół odmłodzony, ale świadomy tego, jaki cel przed nim stoi. Obiecał także, że zespół od pierwszej do ostatniej minuty będzie walczył o każdy centymetr boiska.

Trener Tadeusz Pawłowski (na zdjęciu) powiedział o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym. Zapewnił także o walce w każdym meczu oraz chęci wygrywania.

Zawsze mówiliśmy, że gramy o mistrzostwo Polski i chcemy zrobić wszystko, aby to osiągnąć. Na dzień dzisiejszy mamy tyle pokory, aby nie krzyczeć, a więcej zrobić na boisku. Będziemy starali się, żeby to wyglądało jak najlepiej. Zespół będzie walczył, grał w piłkę. Oczywiście naszym celem zawsze jest wygrana – mówi Tadeusz Pawłowski.

Założeniem na nadchodzący sezon są zwycięstwa na Stadionie Miejskim i na wyjazdach, a w perspektywie całej ligi – górna ósemka. Trener Pawłowski stwierdził, że właśnie z tym zespołem jest to możliwe. Potrzebny jest jeszcze czas, aby nowi zawodnicy osiągnęli poziom Ekstraklasy, jednak selekcjoner WKS-u jest dobrej myśli.

 


KADRA ŚLĄSKA

Bramkarze: Jakub Słowik, Jakub Wrąbel, Dariusz Szczerbal;

Obrońcy: Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Igors Tarasovs, Mariusz Pawelec, Djordje Cotra;

Pomocnik: Augusto, Mateusz Cholewiak, Mateusz Radecki, Robert Pich, Michał Chrapek, Jakub Łabojko, Maciej Pałaszewski, Damian Gąska, Farshad Ahmadzadeh, Jakub Kosecki;

Napastnik: Marcin Robak, Arkadiusz Piech, Daniel Szczepan.

Na razie w kadrze Śląska znajduje się również Jakub Kosecki. Sytuacja może się zmienić, gdyż piłkarzem zainteresowany jest drugoligowy klub turecki – Adana Demirspor. Więcej tutaj.

Piłkarze WKS-u rozegrali także ostatnie mecze kontrolne. Teraz czekają już na rozpoczęcie ligi. Pierwszy mecz LOTTO Ekstraklasy Śląsk rozegra u siebie z Cracovią w sobotę 21 lipca o godzinie 15:30.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch