Wczoraj nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod nowoczesny biurowiec Green Day, który ma stanąć na rogu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej. Budowa budynku rozpoczęła się w lipcu, natomiast jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. 

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich oraz zarządu firmy Skanska Property Poland. Nieprzypadkowo rozpoczynamy kolejną już inwestycję Skanska właśnie we Wrocławiu. Ponownie postawiliśmy na stolicę Dolnego Śląska ze względu na ogromny potencjał tego miasta, a także jego rosnącą popularność wśród firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Potwierdzeniem możliwości Wrocławia jest sukces komercyjny realizowanego przez nas kompleksu Green Towers, który został wynajęty w 95% jeszcze przed ukończeniem budowy” – powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland, obecny na uroczystości.

fot. wroclaw.pl

Jak wszystkie inwestycje przeprowadzane przez Skanska Property Poland, Green Day budowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyskał już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie Gold.