Zawodnik WKS-u „Śląsk” Wrocław zajął III miejsce na Mistrzostwach Europy judo w Sarajewie w wadze ciężkiej.

Wojciech Kordyalik rozstawiony był jako numer 6. Bardzo szybko wygrał z Ukraińcem Antonem Plakhotnykiem oraz Igorem Vracarem z Bośni i Hercegowiny. W półfinale zmierzył się z Węgrem Richardem Sipoczem, mistrzem Europy kadetów z  2016 roku i wicemistrzem Europy z 2017 roku. Niestety nie udało mu się wygrać. Po dwóch minutach walki został pokonany przez rywala, który jak się okazało zdobył złoty medal na tym turnieju.

W walce o brązowy medal Wojciech Kordyalik mierzył się z Francuzem Mathiasem Anglioninem, 5 judoką Pucharu Europy w Bielsku-Białej. Polak okazał się lepszy i to on stanął na podium.

Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów Młodszych Sarajewo 2018.Wojtek Kordyalik 3 miejsce Julia Jaroszewska 7 miejsce Gratulacje! A już za rok Mistrzostwa Europy w Polsce!! Do zobaczenia ?

Gepostet von Polski Związek Judo am Samstag, 30. Juni 2018

Oprócz niego, w ME udział wzięły jeszcze dwie zawodniczki z Wrocławia. Klubowa koleżanka Kinga Wolszczak (+70 kg) zajęła 9. miejsce, a Julia Jaroszewska z MKS-u Juvenia Wrocław (-70 kg) znalazła się na 7. pozycji.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Polski Związek Judo / Facebook