Wojciech Krzak z audycją muzyczną w Polskim Radiu RDC

Dobrze znany wrocławskiej publiczności muzycznej i teatralnej Wojciech Krzak jest od wczoraj gospodarzem nowego programu „Szewski poniedziałek” na antenie PR RDC. To nowa audycja, która zastąpiła „Praia Latina” Pawła Kucharczuka.

Wojciech Krzak jest antropologiem kultury. Multiinstrumentalista (m.in. jeden z nielicznych w Polsce nyckelharpistów) przez wiele lat związany był z Kapelą ze Wsi Warszawa, a obecnie z Mają Kleszcz zaangażowany jest w projekt IncarNations.

We Wrocławiu jego muzyka kojarzona jest w dużej mierze ze spektaklami teatralnymi, m.in. „Dziadami” w reż. Michała Zadary, „Podróżą zimową” w reż. Pawła Miśkiewicza, „Muzykantami Wielkiego Pola” w reż. Cezarego Studniaka, czy „Wielkiej Płyty” w reż. Agaty Dudy-Gracz.

Audycji „Szewski poniedziałek” można słuchać także online w każdy poniedziałek (począwszy od 20 kwietnia) w godz. 18-20.

Muzyczka delikatesy na bank – zapewnia Wojciech Krzak, który o wybór muzyki do swojego programu scharakteryzował następująco: „Od bezzębnych artystów z Delty Missisipi i nizin mazowieckich, poprzez wszelkie odmiany bluesa, jazzu, muzyki world, aż po klasyczne dźwięki współczesnych kompozytorów czy muzyki historycznej spod znaku Jordi’ego Savall’a. To subiektywny zbiór mojej ulubionej muzyki, w której gubią się gatunki i style.”

wojtek krzak

Autor | DEG