- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


Dobrze znany wrocławskiej publiczności muzycznej i teatralnej Wojciech Krzak jest od wczoraj gospodarzem nowego programu „Szewski poniedziałek” na antenie PR RDC. To nowa audycja, która zastąpiła „Praia Latina” Pawła Kucharczuka.

- REKLAMA -

Wojciech Krzak jest antropologiem kultury. Multiinstrumentalista (m.in. jeden z nielicznych w Polsce nyckelharpistów) przez wiele lat związany był z Kapelą ze Wsi Warszawa, a obecnie z Mają Kleszcz zaangażowany jest w projekt IncarNations.

We Wrocławiu jego muzyka kojarzona jest w dużej mierze ze spektaklami teatralnymi, m.in. „Dziadami” w reż. Michała Zadary, „Podróżą zimową” w reż. Pawła Miśkiewicza, „Muzykantami Wielkiego Pola” w reż. Cezarego Studniaka, czy „Wielkiej Płyty” w reż. Agaty Dudy-Gracz.

Audycji „Szewski poniedziałek” można słuchać także online w każdy poniedziałek (począwszy od 20 kwietnia) w godz. 18-20.

Muzyczka delikatesy na bank – zapewnia Wojciech Krzak, który o wybór muzyki do swojego programu scharakteryzował następująco: „Od bezzębnych artystów z Delty Missisipi i nizin mazowieckich, poprzez wszelkie odmiany bluesa, jazzu, muzyki world, aż po klasyczne dźwięki współczesnych kompozytorów czy muzyki historycznej spod znaku Jordi’ego Savall’a. To subiektywny zbiór mojej ulubionej muzyki, w której gubią się gatunki i style.”

wojtek krzak

Autor | DEG