Potwierdziły się nasze środowe przewidywania, o których DzielniceWroclawia.pl napisały w naszym mieście jako pierwsze. Wojewoda Aleksander Marek Skorupa zamknął stadiony Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin na jedno spotkanie.

Oznacza to, że nasi piłkarze mecz z PGE GKS-em Bełchatów (sobota, godz. 17), zagrają przy pustych trybunach. Przypominamy, że z drużyną z Bełchatowa Śląsk nigdy u siebie nie przegrał.

Stadion Dialog Arena został natomiast zamknięty dla kibiców na mecz z Wisłą Kraków (środa, 25 maja).

Ostatecznym powodem zamknięcia obu stadionów miały być wydarzenia z meczu derbowego Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław, który rozegrany został w miniony wtorek. Ochrona Dialog Areny wpuściła na mecz kibiców Śląska, którzy mieli przy sobie race. Zostały one odpalone w czasie spotkania i wrzucone na boisko. Mecz został przez to przerwany na kilkadziesiąt sekund. To zdarzenie pokazało, że stadion KGHM Zagłębia nie jest dostatecznie dobrze chroniony, a kibice Śląska po raz kolejny w tym sezonie odpalili race. Komendant dolnośląskiej policji, który wnioskował o zamknięcie obu stadionów przedstawił listę wszystkich zarzutów wobec kibiców obu ekip. W przypadku sympatyków naszego Śląska zarzuty te dotyczyły przede wszystkim odpalania rac na różnych spotkaniach, u siebie (też Zagłębiem) i na wyjeździe (Bełchatów, Poznań i Lubin w ubiegłym sezonie).

– Po wydarzeniach w Bydgoszczy kibice wszystkich klubów powinni powściągnąć niewłaściwe zachowania i dążyć do tego, by ich nie było. Zamknięcie stadionów w Poznaniu i Warszawie powinno było ostrzeżeniem dla wszystkich klubów – mówił na konferencji prasowej Skorupa. – Cytowane przez policję zachowanie kibiców obu drużyn pokazują, że nie ma wniosków wyciąganych z historii – tłumaczył.

– Rozpatrywałem też decyzję jeszcze bardziej drastyczną, to jest o zamknięciu obiektów do końca rundy. Ostatecznie po konsultacjach z szefem policji Andrzejem Matejukiem zdecydowaliśmy o tym, że kibice nie obejrzą najbliższych spotkań obu drużyn – wyjaśnił wojewoda.

Na meczu z Arką Gdynia, który zostanie rozegrany 29 maja o godz. 17 Śląsk będzie mógł liczyć na wsparcie kibiców.

ZOBACZ NASZE WCZEŚNIEJSZE TEKSTY:

Decyzja w sprawie zamknięcia stadionów >>>

Stadion Śląska zamknięty? Decyzja w piątek >>>

– Policja będzie wnioskowała o zamknięcie stadionu >>>

– Stadion Śląska zamknięty dla kibiców >>>

Pełne trybuny będą dopiero w następnym meczu u siebie, z Arką Gdynia / fot. AS