W związku ze zbliżającymi się 10. Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games 2017, Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek pocztowy. Tego typu wyróżnienia przysługują wysokiej rangi osobistościom oraz wydarzeniom.  

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich czyli The World Games są zawodami najwyższej klasy w sportowym świecie, zaplanowanymi na rok 2017. Dla Polski, dla Wrocławia to ogromne wyróżnienie gościć sportowców ze 100 krajów świata. W 31 dyscyplinach, na 26 arenach swoje umiejętności zaprezentuje około 3500 sportowców. Ceremonię otwarcia wyreżyseruje Krzysztof Materna. Jak sam mówi, nie będzie odbiegała swoją klasą od ceremonii igrzysk olimpijskich.

Wydarzenie na światową skalę, jakim są The World Games postanowiła uhonorować Poczta Polska i wypuszczając w obieg znaczek z kopertą i datownikiem. Autor projektu Karol Tabaka postawił na istotną rolę człowieka w sporcie i na znaczku przedstawił sylwetki trzech mężczyzn w ruchu. Każdy z nich reprezentuje inną dyscyplinę sportu: futbol amerykański, kickboxing i żużel. Wrocław, jako gospodarz igrzysk te właśnie dyscypliny zaprezentuje jako dodatkowe.

Widzowie i kibice mogą liczyć na swoje miejsce na zabawę i rozrywkę w The World Games Plaza – będzie to strefa zlokalizowana w centrum miasta.


Autor Sabina Misakiewicz