Na specjalnej sesji Rady Miejskiej nasi radni odniosą się dzisiaj po południu do decyzji wojewody Aleksandra Marka Skorupy, który unieważnił ich uchwałę wprowadzająca na terenie Wrocławia częściową prohibicję. Sprawa najpewniej zakończy się w sądzie.

Radni zadecydują dzisiaj, czy spór z wojewodą w sprawie prohibicji będzie rozstrzygał sąd / fot. DW

Przypomnijmy, że chodzi o wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach w ścisłym centrum miasta w godzinach: 21-6. Zdaniem urzędników ma to spowodować zwiększenie bezpieczeństwa. Wojewoda nie zgadza się z tym ograniczeniem, które uderzy w przedsiębiorców.

Z kolei z jego decyzją nie zgadza się Komisja Bezpieczeństwa i Praworządności Rady Miejskiej, który obradowała w poniedziałek. Dzisiaj o tym, czy sprawa trafi na wokandę zadecydują na specjalnej sesji radni.

Przypomnijmy jak głosowali sprawie „uchwały prohibicyjnej”, którą przyjęto 7 lipca:

Za prohibicją byli (18 osób): Bohdan Aniszczyk (wszyscy nieopisani KR Rafał Dutkiewicza), Modest Aniszczyk, Wojciech Błoński, Jan Chmielewski, Szymon Hotała, Krzysztof Kilarski, Jarosław Krauze, Henryk Macała, Renata Mauer-Różańska, Urszula Mrozowska, Andrzej Nabzdyk, Jacek Ossowski, Jerzy Skoczylas (PO), Urszula Wanat, Maria Zawartko, Maciej Zegan, Małgorzata Zawada, Wanda Ziembicka-Has.

Wstrzymali się (6 osób): Leszek Cybulski (niezależny), Elżbieta Góralczyk (PO), Jerzy Michalak (KR RD), Katarzyna Obara-Kowalska (KR RD), Łukasz Wyszkowski (PO), Maciej Zieliński (PO).

Przeciw byli (13 osób): Piotr Babiarz (PiS), Krzysztof Bramorski (PO), Rafał Czepil (PiS), Iwona Dyszkiewicz-Najda (PO), Renata Granowska (PO), Agata Gwadera-Urlep (PO), Tomasz Hanczarek (PO), Piotr Kuczyński (PiS), Damian Mrozek (PiS), Czesław Palczak (PiS), Agnieszka Rybczak (PO), Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Anna Szorec (PiS).

 

(Daniel E. Groszewski)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKadeci Śląska zagrają w Cieszynie
Następny artykułZmiany kadrowe w Śląsku Wrocław
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.