W tym tygodniu będzie wiadomo czy miasto złoży kasację w sprawie zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach nocnych w centrum miasta. Przypomnijmy, że decyzję o wprowadzeniu prohibicji podjęli wrocławscy radni, ale podważył ją wojewoda, a potem sąd administracyjny.

Urzędnicy są jednak przekonani, że mają prawo wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w centrum miasta w godz. 21-6. Zastanawiają się teraz czy zwrócić się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, że 7 lipca 2011 roku za było 18 radnych, 13 wstrzymało się od głosu, a 6 było przeciw. Za prohibicją opowiedzieli się radni Rafała Dutkiewicza (za wyjątkiem Katarzyny Obary i Jerzego Michalaka, który wstrzymali się od głosu) i Jerzy Skoczylas z Platformy Obywatelskiej.

Jerzy Michalak z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza w przeciwieństwie do swoich kolegów nie poparł prohibicji w centrum Wrocławia / fot. DW

(deg)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiłkarze Śląska rozpoczęli zgrupowanie
Następny artykułFEM FATAL feat. Marcin Szyszkowski w WKF
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.