Z okazji 30. rocznicy powstania NZS-u, wROCKfest organizuje cykl niepowtarzalnych koncertów. Od końca lutego do połowy kwietnia, we wrocławskich klubach Eter i Alibi zaprezentują się rockowe i punk rockowe zespoły z tamtych lat.

Zespoły, które formowały się w czasach powstawania NZS-u, które powstawały wśród studentów, komentowały wydarzenia w Polsce i na świecie, i na swój sposób walczyły z zastaną rzeczywistością.

Na pierwszym koncercie, na scenie Eteru wystąpią Świetliki. Zespół znany z łączenia melorecytowanej poezji Marcina Świetlickiego z muzyką rockową, zagra 25 lutego, obok grupy Strachy na Lachy. Ten wieczór będzie należał do dwóch charyzmatycznych postaci polskiej sceny rockowej: Świetlickiego – silnej, wręcz hipnotyzującej, osoby, która poprzez dramaturgię tekstów, przekształca koncerty w spektakle, oraz Grabaża, którego wpływ na współczesną polską scenę muzyczną jest nie do przecenienia.

Koncert odbędzie się 25 lutego o godz. 19 w klubie Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego 19 we Wrocławiu
Bilety: 45 zł – w dniu koncertu

fot. archiwum zespołu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZostań Twarzą Śląska Wrocław!
Następny artykułUwaga! Ruszają duże remonty torowisk
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.