Już niedługo Aleja Stabłowicka może przekształcić się w aleję 11 listopada. Taki wniosek złożyli do radnych członkowie Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy drogi, która ma mieć 1,8 km. Jest to Aleja Stabłowicka, która wkrótce może stać się aleją 11 listopada. Komisja nazewnictwa ulic działająca przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia złożyła już wniosek do rady miejskiej, by właśnie ta ulica nosiła nazwę alei 11 listopada.

Dużo miast posiada już ulicę o takiej nazwie. Jednak nie Wrocław. Towarzystwo Miłośników Wrocławia chce to zmienić, tłumacząc, że będzie to bardzo ważna doga, a poza tym w tym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

– Widzimy możliwość nadania nazwy alei 11 listopada dla drogi, którą projektanci nazywają Aleją Stabłowicką. Ma ona przebiegać od alei Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego do ulicy Kosmonautów na wprost ulicy Emila Fieldorfa – tłumaczy profesor Bernard Jancewicz, szef komisji nazewnictwa ulic przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia.

Aleja, póki co, Stabłowicka będzie przedłużeniem trasy od lotniska do obwodnicy Leśnicy. Ostateczna decyzja o nazwie drogi należy jednak do radnych.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: mat. prasowe