Bieg organizowany jest we Wrocławiu od 2015 roku. Stanowi część Poland Business Run, który ma na celu pomóc spełniać marzenia osobom, które są po amputacjach. Kolejna edycja  wrocławskiej imprezy odbędzie się 2 września!

Poland Business Run to bieg charytatywny, w którym udział biorą pięcioosobowe zespoły, występujące jako jedna sztafeta. Pierwszy Wrocław Business Run odbył się w 2015 roku. Dystans do pokonania to niecałe 4 kilometry.

Historia Poland Business Run

Kolejny bieg odbędzie się 2 września. Do tej pory zapisało się już około 2 tysięcy osób, jednak nadal można to zrobić na stronie internetowej Poland Business Run. W tej edycji wydarzenia beneficjentami, który będą mieli szansę na otrzymanie protezy są: Ewa Harapin i Paweł Klimas, Michał Martka i Krzysztof Ozga.

EWA HARAPIN

Mając 12 lat, zachorowała na nowotwór złośliwy kości, w wyniku czego straciła nogę. Teraz jest zdrową, uśmiechniętą dziewczyną. Interesuje się fotografią i modą. Studiuje, jest także wolontariuszką fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. Ewa dołączyła do grona Trenerów Wsparcia i razem z Fundacją Poland Business Run będzie stawiać na nogi osoby po amputacji.

PAWEŁ KLIMAS

Paweł urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz całkowitym porażeniem kończyn dolnych. Od urodzenia jest pod stałą opieką specjalistów i rehabilitantów. Oprócz tego we wszystkim wspiera go mama. Paweł potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji oraz wózka, który pozwoli na większą swobodę poruszania się i samodzielność.

MICHAŁ MARTKA

Michał to energiczny 29-latek, który dwa lata temu uległ wypadkowi na motocyklu. W jego wyniku odniósł liczne obrażenia, m.in. głowy, rąk czy miednicy. Najboleśniejszą konsekwencją dla niego była jednak konieczność amputacji lewej nogi. Teraz, dzięki rehabilitacji jest coraz bliżej powrotu do sprawności.

KRZYSZTOF OZGA

Krzysztof ma 32 lata, w grudniu 2014 roku zdiagnozowano u niego nowotwór kości udowej. Od tamtego czasu przeszedł już wiele operacji. Niestety na początku 2018 roku konieczna była amputacja. Nie chce jednak, by choroba go ograniczała. Zawodowo jest lekarzem-dentystą.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe