Będzie się działo! Impreza odbędzie się na kortach tenisowych Stadionu Olimpijskiego, ale wcześniej, bo już w niedzielę 3 lipca wielki happening pod pręgierzem. Jednym z gości będzie Lech Janerka.

Na zdjęciu Lech Janerka i Bartłomiej "Skrzynia" Skrzyński na planie programu Bez barier (można obejrzeć na www.bezbarier.tv), a już w niedzielę w jednym duecie w pokazowym meczu debla na wrocławskim rynku / fot.Magdalena Skrzyńska

Już w najbliższy wtorek na kortach tenisowych Stadionu Olimpijskiego rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach z serii NEC Wheelchair Tenis Tour. Zmagania światowych sław zakończy się finałowym turniejem w sobotę (9 lipca). Już w najbliższą niedzielę (3 lipca), od godziny 13:00 pod pręgierzem na wrocławskim rynku będzie można zobaczyć pokazowe pojedynki polskich kadrowiczów, a także… Lecha Janerki.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych AKTYWNI jest organizatorem tego Turnieju od 2003 roku, otrzymując od Międzynarodowej Organizacji ITF (z siedzibą w Londynie) coraz wyższą rangę przy kolejnych jego edycjach. Turniej Wrocław Cup rozgrywany jest rokrocznie na obiektach sportowych we Wrocławiu, dla sześćdziesięciu zawodników z Polski i ze świata. Jest to jeden ze 160 turniejów tenisa dla sportowców poruszających się na wózkach na naszym globie.

– Pragniemy, poprzez organizowanie naszego Turnieju, zachęcić osoby niepełnosprawne do aktywnego trybu życia i uprawiania sportu, który jest jedną z najlepszych form samorealizacji. Goszcząc co roku coraz lepszych zawodników z czołowych miejsc rankingu ITF, pokazujemy na ich przykładzie, jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport – opowiada Jacek Wierdak, jeden z organizatorów turnieju. Pula nagród tegorocznego turnieju wynosi 16 tysięcy dolarów, wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Organizatorzy propagując turniej i aktywizację poprzez sport, wspólnie z Kogenerację i miastem Wrocław, przygotowali pojedynek pokazowy polskich kadrowiczów, już od 13:00, w najbliższą niedzielę – pod pręgierzem, na wrocławskim rynku. Dodatkową atrakcją będzie pojedynek deblowy, w którym wezmę udział członek kadry Polski w tenisie na wózkach, przedstawiciel sponsora turnieju Kogeneracji S.A., Lecha Janerki wrocławskiego muzyka i mecentata turnieju, a także Bartłomieja „Skrzyni” Skrzyńskiego, wrocławskiego dziennikarza, aktywisty, pełniącego funkcję miejskiego rzecznika ds. osób niepełnosprawnych, przy Prezydencie Wrocławia. W trakcie happeningu każdy z kibiców będzie mógł zmierzyć się z polskimi kadrowiczami i zdobyć autograf od Lecha Janerki.

(aisoG/press/wroclacup.com)