Radni podczas sesji Rady Miasta zajęli stanowisko ws. alarmu klimatycznego. Miasto chce walczyć z negatywnymi skutkami zmian klimatu. Do 2050 roku Wrocław ma się stać zeroemisyjny.

Zmiany klimatu są aktualnie jednym z największych zagrożeń cywilizacyjnych, dlatego wrocławscy radni zajęli stanowisko ws. alarmu klimatycznego. Podjęli decyzję o rozpoczęciu prac nad projektem, który ma ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Założeniem jest, aby w 2050 roku Wrocław był miastem zeroemisyjnym.

W regionie odnotowywane są coraz wyższe średnie temperatury. We Wrocławiu mamy ponad trzydzieści dni w roku z temperaturą przekraczającą trzydzieści stopni Celsjusza – mówi Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

Przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu (takim jak ulewne deszcze czy fale upałów) ma być priorytetem polityki samorządowej. Podstawą do podjęcia kolejnych kroków jest uchwalony we wrześniu Miejski Plan Adaptacji, który został stworzony po konsultacjach z mieszkańcami. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które zajął stanowisko ws. alarmu klimatycznego.

Rada Miejska przyjęła stanowisko w sprawie alarmu klimatycznego. Uznano, że niezbędne jest przyspieszenie działań na…

Gepostet von Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia am Donnerstag, 17. Oktober 2019

Starania o przyjęcie stanowiska ws. alarmu klimatycznego rozpoczęły się od petycji Extinction Rebellion do prezydenta Jacka Sutryka. Ta sama organizacja po wyborach parlamentarnych wystąpiła z apelem do polityków o ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Na przystankach komunikacji miejskiej pojawiły się banery z napisami „Wybraliśmy Was – i CO2 dalej?”.

Wrocławska Rada Miejska przyjęła wczoraj stanowisko w sprawie Alarmu Klimatycznego, a my zadbaliśmy, żeby dowiedzieli…

Gepostet von Extinction Rebellion Wrocław am Freitag, 18. Oktober 2019

Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Facebook