Piątkowe pojedynki ćwierćfinałowe rozpoczną się już o godz. 11:30. Jako pierwsi na korcie pojawi się czeski kwalifikant Jan Hernych (330. ATP) – finalista wrocławskiego challengera sprzed 12 lat.

Jego rywalem będzie 27-letni Estończyk Jurgen Zopp (167. ATP). Kolejne spotkanie (odbędzie się nie wcześniej niż o godz. 13) zapowiada się jeszcze bardziej interesująco, bo wystąpi w nim gwiazda naszego turnieju i ulubieniec wrocławskiej publiczności – Dustin Brown (104. ATP). Popularny Dreddy, choć dwukrotnie wygrywał z Rafą Nadalem, nie będzie miał łatwego zadania. Jego przeciwnik, Francuz Albano Olivetti (1346. ATP), mierzy 203 cm wzrostu i serwuje z ogromną prędkością (jego podanie, przed czterema laty we włoskim Bergamo, poszybowało z prędkością 257 km/h, co jest drugim najszybszym serwisem w historii tenisa). Reprezentant Francji prowadzi w klasyfikacji asów Wrocław Open – po dwóch meczach ma na swoim koncie aż 47 takich zagrań. Zapowiada się więc bardzo ciekawa konfrontacja.

Nie przed 14:30 na korcie zamelduje się Rosjanin Aleksander Kudriawcew (177. ATP), którego rywalem będzie doświadczony Szwajcar – Marco Chiudinelli (189. ATP). 34-latek z Bazylei (rówieśnik, sąsiad i przyjaciel słynnego Rogera Federera) spisuje się we Wrocławiu znakomicie (pokonał m. in ubiegłorocznego finalistę Mirzę Basica). Ciekawe, czy utrzyma wysoką dyspozycję z poprzednich pojedynków i dotrze do półfinału.

Tuż po trzecim ćwierćfinale odbędzie się mecz gry podwójnej. W spotkaniu, którego stawką będzie awans do finału, rozstawieni z nr 1. bracia z Wielkiej Brytanii – Ken i Neal Skupscy zmierzą się z duetem francuskim – Albano Olivetti/Pierre-Hugues Herbert. Ten drugi, już w pierwszej rundzie, odpadł z turnieju singlowego (po niesamowicie zaciętym meczu uległ Farrukhowi Dustowowi), ale to debel jest jego specjalnością. Aktualny mistrz wielkoszlemowego US Open w grze podwójnej z pewnością zaprezentuje wiele ciekawych akcji.

Na godz. 18 zaplanowany jest pojedynek turniejowej jedynki – Rosjanina Jewgienija Donskoja (83. ATP), który zmierzy się z pogromcą Łukasza Kubota, swoim rodakiem Konstantinem Krawczukiem (135. ATP).

Na deser odbędzie się mecz gry podwójnej z udziałem Dustina Browna. Partnerem Dreddy’ego będzie doświadczony Czech Frantisek Cermak, a rywalami pary czesko – niemieckiej będzie duet chorwacki – Nicola Mektic/Antonio Sancic.

Zapraszamy do hali Orbita! Wstęp wolny!

Autor | Paweł Pluta

  • Zdjęcie – Wrocław Open 2016