Trwają zapisy dla DRUŻYN LOKALNYCH do największego międzynarodowego turnieju piłkarskiego organizowanego w Polce –  Wroclaw Trophy. Fundacja Euro-Sportring, specjalista w organizacji turniejów dla dzieci i młodzieży, startuje z pierwszymi rozgrywkami w Polsce.  
Euro-Sportring jest fundacją non-profit z siedzibą w Holandii. Od ponad 50 lat integruje młodych sportowców z wielu krajów. Obecnie organizuje rozgrywki piłkarskie w 13 krajach Europy, w których uczestniczy ponad 8000 drużyn z różnych kontynentów.

Pierwsza edycja turnieju Wroclaw Trophy zostanie przeprowadzona w dniach 18-21 lipca 2013 roku na terenie kompleksu sportowego przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Rozgrywki przewidziane są dla 112 drużyn w 7 kategoriach wiekowych (od 11 do 19 roku życia). Zawody odbędą się na minimum ośmiu boiskach piłkarskich na terenie Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wrocławskiego Centrum Sportu.

Turniej rozpocznie efektowna Ceremonia Otwarcia. Uczestnicy będą również mieli okazję zwiedzić Wrocław, poznać jego historię i atrakcje.  Udział w Turnieju pozwala nie tylko rywalizować z rówieśnikami z innych krajów, ale umożliwia także poznawanie innych kultur, daje możliwość integracji i nawiązywania międzynarodowych znajomości, jak również uczy tolerancji i zasad fair-play.

Rozgrywki będą sędziowane przez licencjonowanych arbitrów, a dla uczestników przewidziane są puchary, medale i wiele dodatkowych atrakcji. W turnieju mogą uczestniczyć wyłącznie zespoły reprezentujące kluby piłkarskie zarejestrowane w związku piłkarskim. Wymóg ten jest stosowany zarówno wobec klubów z Polski jak i z zagranicy.

Kategorie wiekowe biorące udział w turnieju we Wrocławiu:

·    U19: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 1994
·    U17: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 1996
·    U16: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 1997
·    U15: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 1998
·    U14: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 1999
·    U13: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 2000
·    U11/7: chłopcy urodzeni w dniu lub po 1 stycznia 2002 (zespoły 7-osobowe)

Chcąc możliwie ograniczyć obciążenie finansowe uczestników, 40 pierwszych drużyn lokalnych nie korzystających z wyżywienia i zakwaterowania, jest zwolnionych z opłaty wpisowej. Drużyny lokalne, które chcą zgłosić się do Turnieju, proszone są o wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego.

Imprezę wspierają

Miasto Wrocław, Akademia Wychowania Fizycznego, Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji i Klub Sportowy Parasol Wrocław.
(SMi)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTeatr młodego widza
Następny artykułDominka Barabas
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.