To już pewne! Nasze miasto znajdzie się na planszy polskiej wersji Monopoly, która w sklepach dostępna będzie jesienią. W głosowaniu internautów stolica Dolnego Śląska zajęła 7. miejsce.

Na planszach Monopoly znajdą się 22. miasta – 20. z kategorii  „Kart Głównych” i 2. najlepsze z „Dzikich Kart”. Wrocław startował oczywiście w pierwszej z tych kategorii i z poparciem 3,86% zajął 7. miejsce. O dziwo, wygrał Białystok (7%) przed Gorzowem Wlkp. (5,44%) i Poznaniem (4,87%). Przed naszym miastem w rankingu znalazły się jeszcze takie miasta jak Gdynia, Kraków i Kalisz.

Na planszy znajdą się jeszcze: Piotrków Tryb., Tarnów, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin, Elbląg, Chojnice, Łódź, Rybnik, Toruń, Katowice Lublin i Warszawa. Z drugiej kategorii najlepsze były Bełchatów i Świętochłowice.

Dziwić może, że Warszawa awansowała dopiero ostatniej 20. pozycji. Są też przegrani. Z Trójmiasta mamy jedynie Gdynię. Brak Gdańska w zestawieniu jest na pewno sporym zaskoczenie. Tak samo jak jedyny przedstawiciel z województwa warmińsko-mazurskiego, którym zamiast Olsztyna jest Elbląg. Swoich przedstawicieli nie mają dwa województwa: podkarpackie z Rzeszowem i świętokrzyskie z Kielcami.

– Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczestników i Urzędów Miast, byliście najlepsi! – podsumowali pomysłodawcy zabawy.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

PAWEŁ ŁYGA

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Kosynierzy gromią Dragons
Następny artykuł– Rękopis znaleziony w Saragossie w Heliosie
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.