6 czerwca we Wrocławiu otwarty został pierwszy w Polsce Starbucks Reserve. Jest to 3 po Moskwie i Amsterdamie takie miejsce w Europie.

 

Fot. Piotr Ciosek

Nie jest to pierwszy Starbucks we Wrocławiu, jednak ten,który powstał przy ul. Oławskiej jest wyjątkowy. Kawiarnia ma status „Reserve” – oznacza to, że jej oferta kaw ziarnistych jest szersza niż w innych kawiarniach tej sieci. Znajdziemy w nim m.in. ekskluzywną kawę Starbucks Jamaica Blue Mountain, będącą – jak zapewnia Starbucks – drugą najlepszą kawę na świecie, zaraz po Kopi Luwak (której ziarna pozyskiwane są z odchodów łaskuna muzanga).

W nowym Starbucksie Reserve wrocławianie mogą też skorzystać z tzw. stanowiska „slow coffee”, przy którym wypiją kawę zaparzaną na dwa różne sposoby – w ekspresie tłokowym lub przelewowym. Na specjalne życzenie klienta barista podczas przygotowywania kawy opowie o jej rodzaju, regionie pochodzenia, stopniu palenia, metodach parzenia, a także podpowie, z jakim deserem lub posiłkiem dana mieszanka ziaren komponuje się najlepiej.

W nowej kawiarni panuje wyjątkowo przytulna atmosfera. W wystroju kawiarni dominują nautralne materiały, głównie drewno, stonowane kolory oraz proste kształty.

(PC)