„Poznaj nowe horyzonty” to trzeci już film z serii „Wrocław zaraża kulturą”. Przedsięwzięcie artystyczno-filmowe non-profit grupy trzech znajomych Miłosza Polocha, Maćka Górskiego i Adama Buraka jest próbą wsparcia idei Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

– Bohaterami filmów są wrocławianie którzy w trakcie swojego funkcjonowania  we Wrocławiu ocierają się o różne wydarzenia i miejsca związane z kulturą i sztuką. Skutkuję to pośrednio lub bezpośrednio na ich życie, świadomość i zainteresowanie tymi wydarzeniami i miejscami, zmieniając ich postrzeganie na tak zwaną kulturę wysoką. Wszystkie filmy powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat, z naszych środków własnych, przy pomocy przyjaciół i uprzejmości innych osób i instytucji. Zachęcamy do zobaczenia wszystkich trzech filmów – mówi Miłosz Poloch w rozmowie z „Dzielnicami”.

***

„POZNAJ NOWE HORYZONTY”

„ŚWIĘTY JAN PRZEGIĘTY”

„KRÓTKA HISTORIA KURIERA”

Autor | DEG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTeatr Arka w Dreźnie
Następny artykułKoncertowy weekend
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.