Czworo zawodników z wrocławskich klubów walczyło na Mistrzostwach Świata 2018 w Wuxi w szermierce. Nie udało się zdobyć medalu ani zakwalifikować do najlepszej ósemki. Mimo to wrocławianie zaprezentowali się całkiem dobrze.

Najlepszy rezultat osiągnęła Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław), która zajęła 14. miejsce.W walkach grupowych odniosła tylko jedną porażkę, co wpłynęło na to, że została rozstawiona z numerem 9. Później awansowała do najlepszej 64 turnieju. W fazie pucharowej pokonała Cristine Raluce Sbarcie, oddając tylko cztery trafienia w całej walce. W kolejnym starciu Polka 15:13 pokonała Kang Young Mi. Wygrana cała Rutz awans do najlepszej szesnastki mistrzostw. W walce o ćwierćfinał przeciwniczką wrocławianki była Katrina Lehis, która ostatecznie okazała się lepsza i wygrała 15:13.

Klubowy kolega Rutz, Maciej Bielec (KS Szpada Wrocław) uplasował się na 127. pozycji. Wygrał dwie walki grupowe i awansował do fazy pucharowej, tam jednak poległ w starciu z Aymerickiem Gally’anim.

FANTASTYCZNY WYNIK BASI RUTZ NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!!! Kolejny świetny turniej w wykonaniu naszej szpadzistki a na tak…

Gepostet von KS SZPADA WROCŁAW am Dienstag, 24. Juli 2018

Pozostali zawodnicy z Klubu Szermierczego Wrocławianie rywalizowali we florecie. Andrzej Rządkowski zajął 39. miejsce, a Leszek Rajski był 88.

Reprezentacja Polski uplasowała się na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej.