Trójka wrocławian będzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy Kadetów w Sarajewie 2018. Są nimi: Wojciech Kordyalik i Kinga Wolszczak z WKS Śląsk Wrocław i Julia Jaroszewska z MKS Juvenia Wrocław.

Mistrzostwa Europy Kadetów w judo w Sarajewie odbędą się w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Najpierw odbędą się zawody indywidualne, a potem rywalizacja drużyn mieszanych. Wśród dziewięciu reprezentantów kraju, trzech z nich, to zawodnicy z wrocławskich klubów:

– Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław, +90 kg),
– Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław, +70 kg),
– Julia Jaroszewska (MKS Juvenia Wrocław, -70 kg).

Julka Jaroszewska z oficjalną nominacją na Mistrzostwa Europy w Sarajewie. Walczyć będzie w sobotę w kat. 70 kg. W…

Gepostet von Sekcja Judo i Sumo MKS Juvenia Wrocław/KS Gwardia Wrocław am Sonntag, 24. Juni 2018

Taka impreza, jak mistrzostwa Europy rządzi się swoimi prawami. Na poprzednich Pucharach Europy, gdzie Kinga i Wojtek odnosili sukcesy, nie zawsze startowały wszystkie reprezentacje, które będą obecne w Sarajewie. Tam będzie czołówka, jednak nasi zawodnicy są liderami polskiej kadry. Będą wysoko rozstawieni, co być może ułatwi im drogę do ewentualnego medalu – mówi Dariusz Tabisz, trener WKS-u „Śląsk” Wrocław. – Po cichu liczymy, że są to kandydaci do medali – dodaje.

Oprócz zawodników nominacje na ME z rąk Ministra Sportu, Witolda Bańki, otrzymali  również trenerzy WKS-u „Śląsk” Wrocław – Dariusz Tabisz i Mirosław Wolszczak.

W dniu dzisiejszym dwójka naszych zawodników Kinga Wolszczak i Wojtek Kordyalik oraz trenerzy Mirosław Wolszczak i…

Gepostet von Sekcja Judo WKS "Śląsk" Wrocław am Sonntag, 24. Juni 2018

Nominacja dla trenera to ważne wydarzenie w życiu szkoleniowca. Spędziliśmy z tą grupą ponad pół roku, nawiązaliśmy nić porozumienia, będziemy się starać jak najlepiej ich wspierać – mówi Dariusz Tabisz o własnej nominacji.

Losowanie zawodów indywidualnych odbędzie się w środę – 27 czerwca. Wiemy, że Kinga Wolszczak będzie rozstawiona jako numer 3, a Wojciech Kordyalik jako numer 6.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Facebook Sekcja Judo WKS „Śląsk” Wrocław, Sekcja Judo i Sumo MKS Juvenia Wrocław/Ks Gwardia Wrocław