Damian Janikowski i Michał Michalski staną do walk przed własną publicznością podczas KSW 43, które odbędzie się w Hali Stulecia już w sobotę – 14 kwietnia. Walka Janikowskiego z Yannickiem  Bahatim będzie walką wieczoru. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Walka byłego zapaśnika, medalisty olimpijskiego z Londynu, może okazać się najtrudniejszą w jego karierze w MMA. Janikowski dopiero zaczyna swoją przygodę z walkami w klatkach, debiutował blisko rok temu, podczas gali KSW 39: Colosseum, gdzie  znokautował kolanem swojego rywala Julio Gallenrosa. Teraz mieszkaniec Wrocławia zmierzy się z Yannickiem  Bahatim,  byłym mistrzem BAMMA i EFC, który walczy w MMA od 2011 roku.

– Jestem bardzo zmotywowany przed walką, chce wygrać. Cieszę się, że mogę walczyć przed swoją publicznością. Wierzę, że wiele osób przyjdzie mi kibicować i będzie to widać i słychać – mówi Janikowski, przed starciem.

Bardzo ważną walką będzie również występ Michała Michalskiego, który skrzyżuje rękawice z  byłym pretendentem do pasa, Daivdem Zawadą. Michalski w MMA zaczynał w 2013 roku, jednak przed własną publicznością zaprezentuje się pierwszy raz.

– Ja we Wrocławiu czuje się świetnie, uwielbiam to miasto i tych ludzi. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do walki niż Wrocław. Mój przeciwnik jest bardzo mocny, ale ciesze się, że mogę się z nim zmierzyć, jestem skoncentrowany nad tym co mam zrobić – mówi Michalski przed walką.

43. gala KSW rozpocznie się 14 kwietnia o godzinie 19 w Hali Stulecia. Bilety są jeszcze  dostępne na stronie e-bilety.

 


KARTA WALK GALI KSW 43

Kamil Selwa  – Antun Racic (61 kg)
Artur Sowiński  – Salahdine Parnasse (66 kg)
Maciej Kazieczko  – Maciej Kaliciński (70 kg)
Łukasz Chlewicki – Norman Parke (70 kg)
Roberto Soldic  – Dricus Du Plessis (77 kg)
Michał Michalski – David Zawada (77 kg)
Damian Janikowski  – Yannick Bahati (84 kg)
Michał Andryszak  – Philip de Freis (120 kg)


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: mat. prasowe, Zuzanna Kuczyńska