Apetyty były znacznie większe. Ostatecznie drużyna Wrocław II wywalczyła w Szczyrku srebrny medal 44. Mistrzostw Polski Dziennikarzy w koszykówce – Tauron Media Cup 2011. Zespół Wrocław I był czwarty.

To jak do tej pory to najlepszy wynik w 27-letniej historii występów wrocławian na tych mistrzostwach. Przez ten czas zaledwie raz stawaliśmy na podium MPD. W 2007 roku drużyna Wrocław I wywalczyła brązowy medal. Tym razem nie udało się powtórzyć tamtego wyniku.

W drużynie Wrocław I znaleźli się dziennikarze naszego serwisu: Patryk Siek (został też wybrany do najlepszej piątki mistrzostw), Marcin Furmański, Paweł Łyga i Daniel E. Groszewski. Oprócz ekipy DW zagrali: Krzysztof Jaworski (kapitan), Dariusz Szarmach, Adam Furyk, Przemysław Pozowski, Krzysztof Janoś, Piotr Kolisko, Dominik Szewczyk (grający trener),  Lech Spychała, Przemysław Jaskułowski, Aleksander Łoś i Tomasz Krajewski.

- To już nie ma takiego znaczenia czy byliśmy na trzecim czy na czwartym. Oczywiście szkoda medalu, ale tak naprawdę przyjechaliśmy wygrać te zawody i bolejemy, że to się nie udało. W tym składzie mieliśmy na to szanse, ale czegoś po prostu zabrakło - podsumował nasz redakcyjny kolega Patryk Siek, najskuteczniejszy w zespole Wrocław I.

– Po zawodach śmialiśmy się, że czekają nas poważne przemyślenia, czy wzmocnić skład czy zmienić trenera – opowiada Daniel E. Groszewski. – Dominik Szewczyk obiecał, również w żartach, że oddaje się w ręce zarządu i przygotuje raport, w którym wytłumaczy dlaczego nie udało się zdobyć medalu – śmieje się center z DW. – Tradycyjnie wygraliśmy natomiast turniej w Piwkarzyki organizowany dorocznie przez Carlsberga. W zwycięskiej parze był Dariusz Szarmach, któremu od dwóch lat towarzyszy Dominik Szewczyk. Ciężko policzyć ile razy z rzędu tę dyscypliną wygrała drużyna z Wrocławia – chwali się Krzysztof Janoś, który występu w tegorocznych zawodach piwakrzykowych nie może zaliczyć do udanych. – Tak już jest, że wygrywamy w te „michały”. Corocznie się na nas zasadzają i nic z tego nie wychodzi. Szkoda, że nie ma klasyfikacji medalowej w tej konkurencji – śmieje się Szarmach.

Wyjazd drużyny Wrocław I wsparli m. in. Kaufland, TUnŻ Warta S.A., Carlsberg, Farmutil i Michael Huber Polska.

Srebrni medaliści 44. Mistrzostw Polski Dziennikarzy

Co nie udało się starszej ekipie ze stolicy Dolnego Śląska zrobili młodsi dziennikarze z naszego miasta. W drodze do medalu pokonali najpierw w grupie Szczecin, Życie po życiu II i faworyzowany Konin, a w półfinale odprawili z kwitkiem Katowice. W finale „Życie po życiu” było jednak poza zasięgiem i ekipa z Warszawy zdobyła 11 tytuł z rzędu.

W zespole srebrnych medalistów zagrali: Marek Pawlak (wybrany do pierwszej piątki turnieju), Damian Filipowski, Michał Hernes, Sebastian Hetman, Filip Marek, Kacper Łukaszewski, Marcin Karczewski i Adrian Jeżewski. Mimo że Wrocław II pierwotnie miał problemy z zamknięciem składu to pozyskanie w ostatniej chwili Marka Pawlaka okazało się strzałem w dziesiątkę. Strzałem w srebrny medal.

Wyjazd drużyny Wrocław II wsparł Carlsberg.

Obie wrocławskie ekipy poprawiły też ubiegłoroczne wyniki, gdzie Wrocław I był 8., a Wrocław II był 6.

Cześć wrocławskich dziennikarzy, m.in. Paweł Kucharski (Polska – Gazeta Wrocławska) czy Szczepan Radzki (Gazeta Wyborcza) zagrała w nowym zespole „Młode Media”. Niestety drużyna ta przegrała wszystkie swoje mecze i zajęła ostatecznie 18. miejsce. – Zrobiliśmy krok w tył po to, żeby teraz zrobić dwa kroki do przodu. Zajęliśmy ostatnie miejsce więc może być już tylko lepiej – śmiał się Kucharski.

 

Niebawem galeria zdjęciowa z mistrzostw

 

MECZ O 3. MIEJSCE

WROCŁAW I – KATOWICE 32:39

Punkty zdobywali: Kolisko 10, Siek 7, Spychała 6, Łyga 3, Jaskułowski 2, Szewczyk 2, Furyk 2 (Siek i Furyk po 5 fauli)

 

MECZ O 1. MIEJSCE

ŻYCIE PO ŻYCIU – WROCŁAW II 42:26

Punkty zdobywali: Marek 13, Pawlak 9, Jeżewski 4

 

ZOBACZ WYNIKI WCZEŚNIEJSZYCH MECZÓW I TEKSTY:

Wrocławianie na podium MPD >>>

Wrocławianie w strefie medalowej >>>

Zmiany przed MPD >>>

Jedziemy na mistrzostwa dziennikarzy >>>

Komplet wyników na stronie PLK >>>

 

AS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIMPREZY Wrocław (7.06)
Następny artykułIMPREZY Wrocław (8.06)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.